• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

МІСІЯ НА МЕРКУРІЙ ГОТОВА ДО ПОЛЬОТУ

У технічному центрі Європейського космічного агентства (ЄКА), що в голандському місті Ноордвік, журналістам показали спільний японсько-європейський космічний апарат BepiColombo, котрий наступного року вирушає у тривалу подорож до Меркурія.

Складений із двох космічних кораблів апарат, розробка якого зайняла два десятиліття, через 15 місяців стартує в напрямку Сонця. На підступах до Меркурія кораблі роз’днаються і вестимуть самостійні, що доповнюють одне одне дослідження.

Після цієї презентації два кораблі – європейський Mercury Planetary Orbiter (MPO) і японський Mercury Magnetospheric Orbiter (MMO) – від’єднали один від одного для проведення заключних випробувань і транспортування до місця старту у Французькій Гвіані.

Старт призначено на жовтень 2018 року. На орбіту апарат виведе ракета “Аріана”.

Перші результати місії доведеться чекати довго, адже дорога займе сім років.

На борту європейського Mercury Planetary Orbiter буде 11 приладів і апаратів.

На орбіті Меркурія японський корабель скине свій спеціальний сонцезахисний кожух, а охолодження здійснюватиметься за рахунок простого обертання навколо своєї осі.

MMO і MPO обертатимуться навколо Меркурія на різних орбітах. Вони розширять і поглиблять знання про Меркурій, отримані в результаті недавнього польоту американського “Мессенджера“, що, як відомо, завершився у 2015 році. Підсумком тієї місії стали 270 тисяч фотографій Меркурія і 10 терабайтів наукової інформації. “Мессенджер” пролив світло на структуру і склад найменшої планети Сонячної системи.

Одне з важливих його відкриттів – виявлення водяної криги всередині схованих від сонячного світла кратерів. І це на планеті, температура поверхні якої настільки висока, що плавиться свинець.

ЄКА і Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA) сподіваються, що нинішня місія зможе знайти відповіді на багато загадкових питань, в тому числі і на головне: чому планета складається з величезного залізного ядра і лише тонкої оболонки силікатної породи.

Загальні витрати на місію, за даними ЄКА, становлять 1,3 млрд євро. Сюди не входять вартість апаратури MPO і вартість японського MMO.

ДОВІДКА. Діаметр планети – 4880 км, втроє менший за діаметр Землі. Це друга за щільністю планета Сонячної системи – 5,4 г/куб см. Рівнина Спеки – найбільша географічна місцина (у попереку 1550 км). Меркурій – місце екстремальних перепадів температури: від 425 до -180 градусів за Цельсієм. Окрім Землі це єдина планета з глобальним магнітним полем, що втричі сильніше в північній півкулі, ніж у південній.

За матеріалами ВВС

Липень14/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України