• Сьогодні: П’ятниця, Квітень 10, 2020
Інфо ПС

МІЙ ПРІОРИТЕТ – ЦЕ ЗАХИСТ ЗВИЧАЙНОГО ГРОМАДЯНИНА

Органи прокуратури довший час були закритою системою від медіа, громадських активістів. Моє основне завдання – відкриватися.

Для початку це буду робити я. У нас завжди буде зворотній зв’язок, а потім, сподіваюся, він буде і на нижчих рівнях прокуратури. Сьогодні питань настільки багато, що роботи в нас вистачить надовго. Основна проблематика, яку я побачила – це недовіра до правоохоронних органів, органів влади, медицина, рейдерство, забудови. Це величезні блоки питань. У нас тепер є багато інформації, і я розумію, з чого починати – з якого регіону і якої проблематики. А подальші дискусії вже будуть у формі «круглих столів», бо наша громадськість може не лише показувати проблему, але і реальні шляхи її вирішення.

Перше завдання – контакт, обмін інформацією з усіма, хто може її надавати. У свою чергу я гарантую зворотній зв’язок по кожній справі, в якій будуть виникати проблемні питання.

Мені приємно, що хоча вже стільки разів була обманута довіра громадян прокурорами, сьогодні була  величезна кількість людей, які знову готові надати інформацію, з надією що цього разу буде якийсь результат.

Як мені сьогодні озвучували, 5-10 років – і немає остаточного рішення. Я вважаю, що це неправильно, нехай це буде непопулярно, але якщо там є докази – ми йдемо в суд, якщо немає – закриваємо.

Є  високі вимоги до прокурорів, і багато питань покладається на прокуратуру, але ми маємо  обмежені функції, які зводяться до здійснення нагляду за дотриманням законів під час досудового розслідування, а також підтримання обвинувачення, у виняткових випадках – представництво інтересів у суді. Це наша вузька компетенція, і я не можу обіцяти чогось більшого. В межах координації будемо намагатися залучати інші правоохоронні органи.

Також нагальним питанням є оновлення кадрів прокуратури. Воно у суспільстві просто «літає» і скоро буде вирішене. За місяць-два розпочинається атестація на рівні області. А вже 23 жовтня стартує конкурс на рівні  Генпрокуратури. Там буде 5 етапів, і навіть якщо особа пройде 4 етапи – на знання законодавства, тести, то на 5–му етапі буде співбесіда, де переважною буде думка громадянського суспільства щодо доброчесності. На Львівщині всі прекрасно знають, хто доброчесний, а хто – ні. Я сьогодні також отримала багато інформації про це. Будемо дивитися, можливо навіть ще до атестації проведемо службові розслідування і будемо приймати кадрові рішення.

Я також хочу виїхати до кожного регіону, поспілкуватися як з місцевими активістами, так і з прокурорами, до яких теж є багато питань.

В кожної людини своя справа є пріоритетна. Для мене ніколи не буде стояти якийсь пріоритет, тому що мені щось подобається більше. Для бабусі з села те, що в неї вкрали якесь майно – це найважливіше. Їй все одно, що тут робиться у центрі. Тому кожна справа важлива, і не можна забувати про дрібні справи. В мене пріоритетів бути не може. Мій пріоритет – це захист звичайного громадянина.

 

Ірина ДІДЕНКО, прокурор Львівської області

Джерело: https://dyvys.info/2019/10/21/teper-ya-rozumiyu-z-chogo-pochynaty-lvivska-prokurorka-rozpovila-pro-svoyi-najpershi-zavdannya/

Жовтень21/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України