• Сьогодні: Середа, Квітень 8, 2020
Інфо ПС

МАЛОРОСИ І РОСІЯНИ СПРАВДІ, ЯК ОДИН НАРОД. АЛЕ З ДВОХ ПОЛОВИНОК…

Чому сама думка про Україну в НАТО викликає в Кремлі шалену нераціональну реакцію? Та й не тільки у російської влади, а й у обивателів Росії.


З точки зору військового позиціонування, то з входженням Естонії, Латвії, Литви цілі головних міст європейської Росії – як на долоні.
З Півдня, при всіх піруетах Ердогана, стоять на землі Туреччини натівські ядерні боєзаряди, які легко досягають російських цілей. А є ще Румунія. Є ще Болгарія.
У чому ж пафос – надрив битви за Україну, як значення останнього бою, значення останього рубежу?
Над цим ламають голови сотні аналітиків НАТО і США. Відповідь не очевидна і для багатьох аналітиків в Україні.
Справа зовсім не у маячні Коломойського, що доблесні російські танкісти на українських танках приїдуть до Варшави. Справа у нераціональній міфологемі про особливу місію московського-російського-радянського-знову російського государства. І не тільки: Москва – третій Рим, хоча це теж. Місіонерство – це те, що об’єднує і верхи, і низи Росії. Це те, що надає об’єднанню різноликих, різнокультурних, різноконфесійних общин сенс і надає ціль. Це те велике, що виправдовує надмірне зміцнення державного силового апарату і нерозумне нарощування військової потуги усупереч очевидним занедбаностям в інфракструктурі, освіті, здоров’ї росіян.
Цілі, завдання змінюються, а дух месіанства лишається. Вони мають когось постійно повчати, як треба жити, і куди слід іти. І, на відміну від юдейського чи американського месіанства, у росіян це неодмінно має супроводжуватися брутальними демонстративними силовими методами.
А українці-малороси, схоже, дуже за віки призвичаїлися бути об’єктом постійних повчань-експериментів «старшого брата». Їм теж, як тим мазохістам, потрібен хтось із батогом і налигачем. Бо без цього вони засирають землю сміттям, розкрадають ущент державне добро, все зводять на пси…
Отож тут малороси і росіяни справді, як один народ. Але з двох половинок – одні люблять повчати-мучити, другі – пригинатись і цілувати дупу сильному і безжальному начальнику…

 

Viktor Leshyk

Грудень14/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України