• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

Любомир Гузар – перший лауреат Міжнародної премії імені Івана Франка

tv.ugcc_.org_.ua_4

    У рамках святкування 160-ї річниці від дня народження Івана Франка у Дрогобичі відбулася церемонія нагородження лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка, заснованої минулого року.

У цьому році на здобуття премії було подано 14 наукових робіт з трьох країн у шести наукових дисциплінах: історія, філософія, культурологія, літературознавство, етнологія та україністика.

Першим лауреатом премії став Верховний Архиєпископ-емерит Української греко-католицької церкви – блаженніший Любомир Гузар. Його монографія «Андрей Шептицький, митрополит Галицький – провісник екуменізму» отримала найвищі оцінки міжнародного журі.

З цієї нагоди у Народному домі Дрогобича зібралися сотні гостей. Зокрема, прибув на церемонію нагородження лауреата онук українського письменника Роланд Франко, який, водночас, є головою правління Міжнародного фонду Івана Франка. Також були присутніми й члени міжнародного журі з Австрії, Польщі, Словаччини, представники влади та громадськість.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Львівської обласної державної адміністрації Олег Синютка, який зазначив: «Наша земля народила не одного генія, але Іван Франко займає особливе місце. Ми пишаємося тим, що він є нашим: дрогобицьким, галицьким, українським».

Міжнародну премію, яку вручав Роланд Франко, отримав уповноважений лауреатом єпископ Самбірсько-Дрогобицький УГКЦ – владика Ярослав Приріз, повідомляє прес-служба Львівської обласної державної адміністрації.

  

Серпень28/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України