• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ЛИШЕ ТОЙ МУНІЦИПАЛІТЕТ Є ЖИТТЄЗДАТНИМ, ДЕ ПРИСУТНЯ КОНКУРЕНТНІСТЬ ГІЛОК ВЛАДИ

Як не прикро це усвідомлювати, але руйнування системи конкретних гілок влади в Стрию, в існуванні та належній роботі яких зацікавлені громадяни, відбувається за кошти і ресурси самої ж громади (роздавання посад, комунального майна, грошей тощо).

Гілки Стрийської, як і будь-якої іншої ради чи  виконкому, побудовані як вільні колегіальні органи (Рішення приймається колегіальним органом, до складу якого входять особи, що працюють у ньому на громадських засадах. Рішення ухвалюються через відкрите обговорення шляхом голосування). При цьому важливо розуміти, що законодавець наділив правом  ухвалювати рішення,  обов’язкові до виконання на території дії місцевої ради, лише раду і виконком.

Міський голова наділений лише розпорядчими і адміністративними функціями, тому його акти (розпорядження) стосуються лише процедурних моментів – призначити, звільнити, відрядити, уповноважити, скликати, внести на розгляд тощо.

При цьому усі три гілки місцевої ради перебувають під взаємним контролем.

У Стрию ж все відбувається з точністю до навпаки.  Усі органи місцевої ради замість того, щоб утворити  «тригілкову систему стримування і противаг», опинилися в підпорядкуванні однієї особи. Як наслідок – знайти крайнього у черзі за відповідальністю у міській раді практично не можливо…

 

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

Листопад14/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України