• Сьогодні: Середа, Квітень 8, 2020
Інфо ПС

ЛИШЕ ПРОТЕСТНИЙ РОЗУМ ЗДАТЕН БОРОНИТИ ЗДОБУТЕ І БУДУВАТИ НОВЕ

Тривала хвороба владної недостатності у місті почала давати ускладнення. І вже ні латання, ні стеління не дають ефекту задоволеної громади. Настала певна особистісна стагнація.

Всі кажуть, що вони воюють за правду – і всі грабують. Всі розуміють, що аби та влада стала сильнішою, її потрібно обмежити. А робити цього ніхто не хоче, бо ж, не дай Боже, порушити роками відкриту шухляду: зайшов-заніс-отримав. Так зручно всім – і тим, кому несуть, і тим, хто несе. Люди хочуть усе змінити і водночас хочуть, щоб усе залишалося таким, як раніше.   Так не буває!

Якщо ви, Стрияни, не захочете заявити свою претензію на місто, то я гарантую, що з’явиться хтось, хто зробить це за вас. Зробить за вас і зробить вас черговими донорами міської казни і керуватиме так, ніби людей тут немає.

Ви запитаєте: як? А я відповім. Хочеш якісну медицину в місті – отримуй асфальт, хочеш добру освіту – отримуй асфальт, хочеш безпечно почуватися на рідних вулицях – отримуй асфальт… Не хочеш? А хто ж тебе питає! Ти ж мовчиш. То хто ж почує?

Так народжується стан зрабованої громади. Рецепти? Я протестую – отже я існую. З цієї формули починається громадянська свідомість кожної людини, адже лише протестний розум здатен боронити здобуте і будувати нове. Адже громади, де переважають «нейтральні», неминуче засуджені на смерть і рабство.

 

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради, журналіст, адвокат

Січень23/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України