• Сьогодні: Субота, Січень 19, 2019
Інфо ПС

ЛІКИ ДО ПАЦІЄНТА – НАЙОПТИМАЛЬНІШИМ І ЗРУЧНИМ ШЛЯХОМ

З того часу, як міжнародні організації закуповують життєво важливі ліки для наших громадян, вдалося направити в рази більше препаратів до медзакладів.

Наприклад, пацієнти з раком крові вперше на 100% забезпечені препаратом Іматиніб. А пацієнти з гострим інфарктом міокарда, які потрапляють в лікарні в кареті екстреної меддопомоги і яким негайно необхідно поставити стент, сьогодні на 100% забезпечені стентами.

Це вдається робити не лише завдяки відсутності корупції в міжнародних організаціях. Вони також мають величезну експертизу у своїй роботі. Час Україні перейняти цей досвід.

Кілька тижнів тому уряд ухвалив нову концепцію реформування закупівлі ліків і медвиробів, над якою наша команда працювала останній рік. Для кожного препарату буде підібрано найоптимальніший і зручний шлях “доставки” до пацієнта:

➡ отримання ліків безоплатно в аптеці за рецептом лікаря (як вже працює програма “Доступні ліки” – http://moz.gov.ua/dostupni-liki)

➡ включення ліків та медвиробів у вартість послуги — під час операції не треба буде нічого додатково купувати (як вже працює програма безоплатного стентування – https://goo.gl/QZe2nB)

➡ електронний каталог — за яким зручно та швидко лікарня обиратиме потрібний препарат за найдешевшою ціною та укладатиме угоду з постачальником. Він матиме вигляд онлайн-магазину у системі ProZorro.

➡ нова агенція закупівель — вона займатиметься закупівлею стратегічних ліків за кошти держбюджету (вакцини, інфекційні захворювання, наприклад, СНІД чи туберкульоз), а також патентованих дороговартісних ліків.

На цьому зупинюся детальніше.

Нова агенція має перейняти найкращий досвід міжнародних партнерів. Міністерство охорони здоров’я України зареєструвало нове державне підприємство “Медичні закупівлі України”, яке з часом отримає статус централізованої закупівельної агенції.

Агенція збиратиме замовлення з лікарень про необхідну кількість препаратів і вести перемовини з виробниками про гуртову ціну.

Потім кожна лікарня платитиме виробнику напряму і отримуватиме свою частину замовлення. Тут у виграші всі – і лікарня, яка отримає нижчу ціну, і виробник, який матиме більше замовлення.
Держпідприємство виступатиме перемовником, але не отримуватиме грошей від лікарень – ті платитимуть напряму, що знизить можливість корупції.

Скажімо, з року в рік всі лікарні в Україні купують фізрозчин. Щоб щоразу не проводити довготривалу процедуру закупівлі, замовлення з усієї країни може бути об’єднане в рамкову угоду. Така угода може бути підписана на кілька років.

Шляхом більшого замовлення лікарні отримають нижчі ціни та зможуть швидко дозамовляти необхідну кількість розчину без жодних додаткових бюрократичних процедур.
Детальніше про нову агенцію можна почитати на сайті: https://goo.gl/iQeP1G

Команда МОЗ України шукає професіоналів, які допоможуть кожному українцю гарантовано отримувати ліки, закуплені за його податки. Потрібні фахівці, разом із якими втілюватимемо нову концепцію в життя.

За цим посиланням вакансії: https://goo.gl/SJFnxx

Заявки приймаються до 18:00 14 листопада.

Більше про нову концепцію закупівель ліків раджу читати в колонці Olga Stefanyshyna на УП. Життя – https://goo.gl/UaivHE

 

Уляна Супрун

Листопад02/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України