• Сьогодні: Середа, Червень 19, 2019
Інфо ПС

ЛАРИСА КОСАЧ МОГЛА БИ СТАТИ ОКРАСОЮ БУДЬ-ЯКОЇ ЛІТЕРАТУРИ, АЛЕ…

Леся Українка. Її не завжди розуміла мати, Олена Пчілка, з її дещо солдафонським характером. Її не розумів і не міг зрозуміти чоловік, Сергій Мержинський, якому вона віддала свою душу, як Мавка Лукашеві з «Лісової пісні». Українські актори не завжди розуміли її п’єс, починаючи від «Блакитної троянди».


Відомі на той час літературні критики поблажливо шепотіли до її вуха:
– Госпожа Косач, вы же талантливая… Всё понимаю, только зачем на украинском?
Її книги читало небагато українців, а ще менше розуміли висоти її таланту. Леся гаряче сперечалася із багатьма письменниками того часу, зокрема з Іваном Франком.

Її безкомпромісні вислови про тогочасну українську літературу нищили муругий національний провінціалізм. Здається, що нерозуміння, недооцінка, невіра у талант завжди оточували її. Тогочасна колонізована Україна було зовсім не готова до появи великої письменниці. Сором за цю невідповідність, нерозуміння доводиться списувати на колонізацію….
Леся Українка боролася з хворобами, фактично страждаючи фізичним каліцтвом значну частину життя.   Вона, як людина, зазнала небагато любові, віддавши всю свою любов нам, її нащадкам. Впевнений, що вона і тепер, у райських садах, спостерігаючи за сучасним національним життям, докірливо посміхається нам, нагадуючи, що взаємна ненависть лише незворотньо руйнує, що Україну треба будувати кожноденно, а після президентських виборів життя триватиме.
Витончена світловолоса пані Лариса Косач могла би стати окрасою будь-якої літератури. Але Промисел захотів, щоб вона віддала свій талант українству. Добровісне світло від її енергії написаного залишається нетлінним.

Степан Процюк

Березень02/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України