• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

КОЖЕН ІЗ МАНІПУЛЯТОРІВ ПЕРЕСЛІДУЄ НАСАМПЕРЕД СВОЇ ІНТЕРЕСИ

          Закордонний колега після свіжих відвідин Маріуполя робить висновок: ніхто не збирається боронити це приазовське місто – ключове на сухопутному шляху до Криму. І далі аргументує: ніхто не змітає продукти харчування і сірники з полиць, ніхто не провітрює бомбосховища… Як це ще можна розуміти?

          Експедиція кількаденна зарубіжного журналіста навряд чи дозволить йому зрозуміти глибинні настрої українців. Але це точно не капітулянство. Ні. Ні там у Маріуполі, ні тут під Києвом, а тим паче у Львові чи Одесі. Українці, які живуть уже сім років у стані “а ось завтра почнеться!”, психологічно більш загартовані до інформаційно-психологічних атак як ззовні, так і зсередини, аніж громадяни мирних країн Європи і США.

          Не потрапляла мені соціологія свіжа, а якби вона була (і не такої телефонної якості, як зараз), я переконаний, що більшість сказала б так: ми знаємо, що це можливо, але переконані, що не зараз… Українці попри блок-пости і кордони не перервали людські стосунки ні з родичами, ні зі знайомими у російському прикордонні і в окупованих районах. І ось ця “циганська пошта” на сьогодні говорить: нічого екстраординарного, чого не було б за ці вісім років, не відбувається… А супутники союзників, а десятки візитів зарубіжних гостей? А тисячі статей з назвами “у будь-яку хвилину розпочнеться!”?

           А я хочу запитати як людина, яка скоро розміняє шостий десяток і яка на власні очі не тільки бачила, але й була учасником тієї Холодної війни: а де були американські, англійські, французькі супутники у лютому-серпні 2014 року? Невже їх тоді не було? Невже так супутникова оптика різко зпрогресувала? Та ні ж бо! Вона була сліпа і глуха з 2-х причин. Перша – Путін ретельно маскувався, навіть основні накази передавали у старий спосіб фельдєгерською поштою, щоб не була перехоплена інформація. По-друге, Захід у той момент ще не знав, що робити з Росією. А тепер знає. Топити усіма можливими (бажано не мілітарними) засобами: нагнітанням дезиінформації, пересмикуванням, перебільшенням, знищенням біржевої вартості російських компаній, породженням паніки у зарубіжних інвесторів і партнерів РФ, знищенням російської валюти, унеможливленням енергетичного співробітництва між Газпромом і країнами ЄС… Власне, це все з арсеналу тієї ще Холодної віни, у якій Захід переміг імперію Зла.

            Писав і ще раз напишу – ми живемо у час небувалих інформаційних і психологічних маніпуляцій. І кожен з маніпуляторів переслідує насамперед свої інтереси. Тому абсолютно правий міністр МЗС України Кулєба, який побажав сьогодні українцям берегти холодну голову і гаряче серце. І готуватися. Бо це ще надовго.

Viktor Leshyk

Січень20/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України