• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

КОЛОНІЗОВАНИХ НІХТО НЕ ПИТАЄ, ЧИ ХОЧУТЬ ВОНИ ДЕКОЛОНІЗУВАТИСЯ

           Наприкінці минулого року Український інститут національної пам’яті провів круглий стіл на тему ДЕКОЛОНІЗАЦІЯ. Я там мав виступ. Основний посил мого виступу полягає в тому, що м’якої, сюськаномуськаної деколонізації не існує в природі.  Колонізованих ніхто не питає, чи хочуть вони деколонізовуватися.

            В моєму розумінні деколонізація – це вольова державна стратегія в односторонньо-ультимативному порядку. З такого-то числа перейменовується вся ворожа топоніміка, з такого-то числа глорифікація більшовизму стає карним злочином, із такого-то числа мова окупанта звужує сферу свого вжитку винятково для потреб стражденної нацменшини, з такого-то числа система освіти викладає історію лише в такому-то руслі й трактуванні. І так далі, і тому подібне, з усіх індикаторних питань.

            Я відштовхуюся від діагнозу, що сучасне суспільство – колонізоване. А отже, зворотній процес деколонізації – це не примха і не факультатив, а цілеспрямована державна стратегема, і вона не підлягає довгим академічним дискусіям на тему анестезії для колонізованих. Дерусифікація, декомунізація й ширше десовєтизація – це наріжні камені деколонізації як такої. І всі ці процеси мають мати безапеляційну державну егіду й системний характер. Усе росс (за винятком нацменщин) має трактуватися як спадщина колонізації, штучно роздута в тоталітарний і насильницький спосіб, а отже, воно має бути редуковане, скорочене, згорнене назад зусиллями держави.

           І не треба хвилюватися, що деколонізація викликатиме біснувате волання колонізованих співвітчизників – нічого страшного в тім нема, навчаться і звикнуться з домінуванням українського в Україні. Було б бажання.

              Усе вище описане і нижче сказане, звісно ж, є аксіомою для будь-якої держави, яка зазнала тривалої окупації і дійсно хоче здійснити фундаментальну деколонізацію (в інтересах насамперед наступних поколінь).

              Нашої держави це, на жаль, не стосується, бо в ній колонізовані обирають на найвищі посади собі подібних. А тому все сказане на тому круглому столі нехай прозвучить як зболене побажання на майбутнє.

Ostap Drozdov

Січень08/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України