• Сьогодні: Неділя, 24 Січня, 2021
Інфо ПС

ІДУТЬ ДО ВЛАДИ – ГРОШЕЙ ЗАРАДИ. ЩО КОМУ НАЛЕЖИТЬ В УКРАЇНІ (продовження)

    Хто стоїть за усім «хлібом нашим насущним», вірніше – хто його нам продає? Навіщо усім тим «бізнесменам» влада, чому вони так до неї пруться? Відповіді на ці «вічні» прості питання знаходимо у дослідженні Еліни РЕДІХ для «БізнесЦензору», яке продовжуємо друкувати з невеликими змінами-скороченнями і в перекладі українською. Вже зараз скажемо, що цим бізнесменам – найбільшим в Україні власникам різних торгових марок – нардепство і просто влада потрібні для того, щоб примножувати свої статки за рахунок Держбюджету ще більше, отримувати всілякі преференції і дотації, максимум зиску для себе «любих». Свідчення – нижче.

Що кому належить в Україні. Частина 2.

Сьогодні від м’яса і ковбас перейдемо до молока і молокопродуктів. Із першими ми зустрічаємося не дуже часто, а з останніми – мало не щодня, поки ще кишені наші дозволяють їх споживати… Так хто ж нас цими, вже далеко не дешевими, продуктами постачає, хто виробляє для нас і далеко собі не в збиток сири, кефіри, молоко, сметану, масло тощо?

І знову бачимо знайомі прізвища…

Молочний Альянс

Торгові марки: “Яготинське”, “Яготинське для дітей”, “Славія”, “Пирятин”, “Хопсі”, “Златокрай”.

Заводи: Баштанський сирзавод, Золотоніський маслоробний комбінат, Пирятинський сирзавод, Яготинський маслозавод, філіал “Яготинське для дітей”.

Власники: Федір ШпигСергей Вовченко, Олександр Деркач. Всі вони екс-власники банків “Аваль” і “Престиж“. Усі троє вийшли з керівних крісел ЦК ЛКСМУ, а Шпиг був нардепом 3-х скликань.

Терра Фуд

Торгові марки: “Ферма”, Premialle, “Тульчинка”, “Біла лінія”, “Золотий резерв”, “Вапнярка”, “Лауреат”, “Щедра долина”, “Сорочинське” і “Любий край”.

Заводи: Рожищенський сирзавод, Решетилівський маслозавод, Крижопольський сирзавод, Білоцерківський молочний комбінат, Могилів-Подільський молокозавод, Корнінсир і Новоодеський сирзавод.

Власники: Станіслав і Андрій (Станісловович) Войтовичі (більше читайте про них в інтернеті – ред.).

Milkiland

Торгові марки: “Добряна”, “Коляда”, “LatteR”.

Заводи: філіал “Львівського молочного комбінату” ПП КФ “Прометей”, філіал “Славутського маслоробного комбінату” “Прометей”, ПАТ “Чернігівський молокозавод”, філіал “Менського сиру” “Прометей”, філіал “Конотопського молзаводу” ТОВ “МалКа-транс”, філіал “Ахтирського сиркомбінату” ПП “Рось”, філіал “Сумського молочного заводу” ДП “Аромат”, філіал “Роменського молочного комбінату” ПП “Рось”, ТОВ “Миргородський сироробний комбінат”, ДП “Агролайт”.

Власники: Анатолій та Ольга Юркевичі (мати – ред). Також володіють сільгосппідприємствами “Агросвіт”, “Рось”, консалтинговою фірмою “Прометей” і компанією “Еверест”.

Анатолій Юркевич у 2005-2007 роках був заступником голови Київської ОДА, мати свого часу очолювала

департамент фінансового планування Чимкентської районної адміністрації.

Органік Мілк

Торгова марка: Organic milk.

Завод: ТОВ “Органік Мілк”.

Власники: Іван Литвин, син Володимира Литвина, екс-голови Верховної Ради, Олександр Ющенко і Олександра Литвин-Місевра.

Ющенко є співвласником “АгровестГруп” і “Галекс-Агро”. Олександра – донька Миколи Литвина (брата екс-спікера ВРУ), який у 2003-2014 роках очолював Держприкордонслужбу.

Група компаній “Континіум”

Торгова марка: “Комо”.

Завод: “Дубномолоко” у Рівненській області.

Власники: група компаній “Континіум”, що належить Степану Івахіву, Сергію Лагуру і Петру Димінському.

“Континіум” створена Степаном Івахівим та Ігорем Єремєєвим (теж нардепом – ред.), який загинув в аварії 2015 року. Основний бізнес групи – мережа АЗС WOG.

У “Континіум” також входять заводи “Західної молочної групи” – ПАТ “Ковельмолоко”, “Галичина”, “Львівський міський молочний завод”, “Володимир-Волинський комбінат молочних продуктів”.

Бенефіціарами ПАТ “Дубномолоко” є Степан Івахів і діти Ігоря – Роман та Софія Єремєєви.

Народний депутат Степан Івахівзаступник голови депутатської групи “Воля Народа“. Лагур раніше був акціонером “Надра Банка” (2005), нардепом від Народного блоку Литвина (2006), входить до складу Ради директорів Українського тенісного клубу.

Петро Димінський – у 2002-2005 роках був нардепом від блоку Віктора Ющенка “Наша Україна”. Власник футбольного клубу “Карпати”, готелю “Гранд”, розважального комплексу “Гранд-клуб Софія” в центрі Львова, заміського готельного комплексу “Гранд-резорт”, диско-клубу “Спліт-Карпати”.

В серпні 2017 року з вини Димінського сталася ДТП, внаслідок якої загинула жінка. Того ж місяця Димінський виїхав у Швейцарію. В грудні 2017-го Печерський районний суд Києва заочно виніс дозвіл на арешт Димінського. Бізнесмена оголосили в розшук. Де він знаходиться і нині.

Вім-Біль-Дан Україна

Торгова марка: “Слов’яночка”, “Чудо”, “Веселий молочник”, “Імунеле”, “Ромол”, “Смачненький”.

Заводи: Київський міський молочний завод, філіал ВБД “Харківський молочний комбінат”.

Власник: американська транснаціональна компанія PepsiCo, де, за YouControl, 97,6% належить російській “Вимм-Билль-Данн Продукты Питания”.

Група компаній “Комбінат Придніпровський”

Торгова марка: “Злагода”, “Любимчик”.

Завод: “Комбінат Придніпровський” на Дніпровщині.

Власник: Віктор Веретенніков, екс-нардеп, був керівником депутатської групи “Згода-Центр”, входив у фракцію “Нова Україна“, був членом комісії з питань економічної реформи та управління народним господарством.

ЗАТ “Юрія”

Торгова марка: “Волошкове поле”, “Іриска”, “Вершковий Рай”, згущене молоко “ПМКК”, Нappy Motley Cows, Country House, Creamy Paradise.

Завод: Черкаський міський молокозавод.

Власник: Олександр і Андрій Табалови.

Олександр (батько) володіє пакетами акцій Кіровоградського  Черкаського хлібозаводів. Андрій (син) очолював Кіровоградську облорганізацію партії “Фронт змін” Арсенія Яценюка.

ЗМІ повідомляли, що “Формула смаку” Андрія Табалова є спільним бізнесом сім’ї Табалових і Віталія Хомутинніка, нардепа від партії “Відродження”, члена комітету ВРУ з податків і митної політики, співвласника компанії “Кернел”. Під ТМ “Формула смаку” продукцію виробляють ПАт “Криворіжхліб”, ТОВ “Миколаєвський хлібозавод №1”, ВАТ “Ніжинський хліб”, ТОВ “Черкасихліб ЛТД” і ТОВ “Чернігівський хлібокомбінат”.

(Далі буде)

Листопад25/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України