• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

І ЗНОВУ СТРИЙСЬКІ ДЕПУТАТИ “ПАСУТЬ ЗАДНІХ”…

Вчора,14 березня відзначали  День Звитяги  Стрия.  Стрий став першим містом  в Україні, де підняли державний прапор над радянським органом влади – міськвиконкомом. Громадські активісти дев’яностих були для тодішньої влади такими ж екстремістами та радикалами, “бандерами”- націоналістами, які хотіли  зруйнувати сталу, велику радянську імперію. Сьогодні, ці ініціативні, активні стрияни є  героями, які увійшли в історію міста.

Також, 14 березня із цією датою співпало відзначення вперше Дня Українського Добровольця.   У 2014 р.  свідома активна частина стриян,   починаючи з Майдану,   саможертовно, не чекаючи повісток  із  військкомату, кинулася захищати країну без жодного озброєння,  щоб у нерівному бою здобути зброю та  боронити  українську державність,  суверенітет. Серед них були молоді хлопці, які загинули геройською смертю там, на сході… Є й ті, які повертаються з ротацій та не дають стрийській владі спокійно ”жити”,  як було до Майдану.

А ще  14 березня,   знову ж таки активісти,  ініціювали та провели Віче на підтримку блокади торгівлі  з окупантами, підтримали акцію на Майдані в Києві. У такий спосіб громада відреагувала на силовий розгін редуту на ст. Кривий Торець, торгової блокади ОРДЛО .  Громадські організації зібрали підписи та звернулися до місцевих органів влади провести позачергову сесію  Стрийської міської ради.  Місцеві органи влади повинні своїми рішеннями дати оцінку торгівлі з ОРДЛО в умовах війни та діям силовиків Авакова.

       І знову попереду, як у дев’яностих, 10-15  активних відсотків стриян, які підіймають, ведуть за собою, “будять” інертну частину суспільства та спонукають міську владу, хоч якось реагувати на вимоги.                   Депутатський корпус повинен би діяти на випередження, ініціювати, адже після стількох тисяч смертей, починаючи з Майдану, займати нейтральну позицію – це злочин. Вони обиралися під час гострої фази війни,  на них лежить відповідальність – не тільки за “господарку” Стрия, а й за політичну оцінку рішень центральної влади, мають бути єдиними  духом та відчувати настрої громади.

Візитівка Стрия – пам’ятник нашому  всесвітньовідомому земляку С. Бандері, який нагнав страху не тільки на сході (московитам), а й на Заході. Провідник української нації став взірцем того,  як потрібно відстоювати українську ідею  побудови держави, в основі якої має бути українець та його добробут, ”На своїй, Богом даній, землі”.  Він однозначно довів,  що  українці можуть відстояти своє право на свободу тільки непримиренною, радикальною боротьбою зі своїми ворогами. Цікаво, як би він діяв зараз в Україні та зокрема у Стрию?

Славетний пам’ятник “Будителям” в центрі Стрия… Голосна назва  кличе стриян   реально подивитися на стрийське сьогодення,  не  порівнюючи його з Дрогобичем чи з іншими  районами  Львівщини, а глянути з точки зору розвитку європейських міст з такою ж кількістю населення, як Стрий.  Бо виглядає так, що ми вважаємо своє місто європейським, але господарюємо по-радянськи.

Бандера і Шевченко не мовчазні пам’ятники (до речі, потребують реконструкції) , біля яких наша стрийська еліта  збирається для  церемоній покладання квітів.  Вони живуть і кличуть до реальних дій, живуть у тих хлопцях – громадських активістах, добровольцях, волонтерах і правдолюбах, які прагнуть справедливості як у своєму місті, так і у державі.

Стрийські “Будителі” не змирилися б із корупцією, з подвійними стандартами у владі, з підкилимними домовленостями у прийнятті рішень, з вимиванням грошей з бюджету,  закритістю влади та байдужістю до проблем простих мешканців. Народження, прихід людини на землю та її відхід з цього світу – це основа гуманності, людяності, святості, що покладена в основу європейського суспільного ладу  та Декларації прав людини. Кваліфікована медицина:пологи, якісне лікування впродовж  життя, гідна старість.  Прикро,  що саме ці основи у нашому місті не є пріоритетом.

   ”Більшого вимагай”- це правило вільної людини, а  правило раба – мовчати і дякувати.  Пам’ятаймо, що наше місто значною мірою  є таким, яким воно є, завдяки людям, підприємцям-меценатам.  Хочеться, щоб кожен обраний нами депутат був незалежним, вважав за честь підтримку громади та мав амбіції увійти в історію Стрия  як реформатор, модернізатор, будівничий справжнього  європейського міста, куди б хотіла повертатися молодь.

Будьмо пильними, контролюймо владу, шануймо  своїх героїв, які серед нас, та тих, які допомагають нам із неба!

Анна-Христина ЛАПЧУК

Повідомляє:Стрий.NET

 

 

 

 

 

 

 

Березень15/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України