• Сьогодні: Четвер, 28 Січня, 2021
Інфо ПС

І ПРИЙДУТЬ ДО ТЕБЕ ТРИ СПАСА У ГОСТІ…

Останній місяць літа буде багатим на свята. Так, у серпні православні християни відзначатимуть одне з головних релігійних свят – Преображення Господнє і Спаса нашого Христа Ісуса. У народі його ще називають Яблучним Спасом. Втім, традиційно християни святкують три Спаса. Кожен з них має свою конкретну дату.

Медовий спас (Маковія)

   Медовий Спас відзначатимуть у середу, 14 серпня. Свято встановлено на честь Винесення Чесного Животворящого Хреста Господнього. У цей день також вшановують пам’ять старозавітних мучеників Маккавеїв.

У храм прийнято приносити на освячення мак, мед і воду.

Яблучний Спас

     Преображення Господнє (Яблучний Спас, Перший Спас) припадає на понеділок, 19 серпня. Це свято відзначають в знак події, що сталася на горі Фавор. Там Ісус піднявся на гору і під час молитви його обличчя засвітилося чарівним світлом, а одяг став білим. Так Ісус відкрив світло і славу Божества і своє призначення. Це сталося перед апостолами Петром та Іоанном, які перебували разом з ним на горі.

Свято називають Яблучним Спасом, тому що в цей період дозрівають фрукти, які прийнято нести в церкву для освячення.

Горіховий Спас (Хлібний Спас)

     Третій Спас – православна церква відзначає в четвер, 29 червня. Свято символізує перенесення Нерукотворного образу Христа з Едеси в Константинополь.

Крім того, можна зустріти назву Горіховий Спас. Це пов’язано з урожаєм горіхів.

В народі свято ще називають Хлібним Спасом. Оскільки напередодні, в День Успіння Пресвятої Богородиці, закінчувалася жнива, на Третій Спас прийнято було пекти хліб з борошна нового врожаю. Після освячення в церкві, хліб є головним блюдом на столі в цей день.

 

Андрій Петренко

Серпень05/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України