• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ХАН БАТИЙ – «БАТЬКО» МОСКОВІЇ (РОСІЇ)

Кілька років тому побачила світ книга хакаського вченого Генадія Тюньдешева «Великий хан Батый – основатель Российской государственности». Управління в Росії до сьогодні відбувається за системою, що була закладена в період Золотої Орди.

Московська протодержава була такою ж частиною Орди, як Кримське, Казанське, Астраханське ханства, Узбецький улус, Казахське, Хівинське ханства. Де-юре Росія остаточно вийшла з під контролю Орди на початку XVIII століття, коли Петро І припинив виплати Кримському ханству (найсильнішому уламку Орди того часу). Тобто з цього моменту Росія стає єдиним правонаступником Орди, пише «Толкователь» у статті “Россия как правопреемница Золотой Орды”.

В історії Росії епоха татарського правління розглядається в негативному світлі – як татаро-монгольське іго. Насправді все було в точності до навпаки. То був період становлення Великої імперії, одна з кращих, на думку автора книги, сторінок історії Росії.  (Аби не переказувати книгу, пропоную всім, хто зацікавився, можливість скачати її тут.)

Руйнування Русі ханом Батиєм відбулося у змові з Московською церквою. Цю версію висуває російський науковець Петро Хом’яков. Зокрема, він стверджує, що Десятинну церкву в Києві було спеціально зруйновано як головний центр аріанської віри. Натхненником руйнування виступила іудохристиянська Московська православна церква. Вона не тільки тісно співпрацювала з Ордою (що загальновідомо), а й була співорганізатором «монголо-татарського нашестя» – задля зачистки території від конкуруючої аріанської церкви. Це пояснює, чому саме Десятинна церква була знищена, натомість в інших місцях церкви й монастирі бралися Ордою під охорону. Подібним чином раніше візантійські ортодокси ревно руйнували аріанські церкви в Болгарії (Хомяков П.М. Россия против Руси. Русь против России: историческое расследование. – Київ: НКР ВГОРУ, 2009. – 232 с., с. 78).

Травень30/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України