• Сьогодні: Неділя, 17 Січня, 2021
Інфо ПС

ГАЛИЧАНИ МАЮТЬ ЗНАТИ СВОЇХ «ГЕРОЇВ»

П’ятий рік Україна веде війну з Російською Федерацією, а на Львівщині третій рік поспіль збільшуються темпи імпорту товарів з Московії.

За січень-вересень цього року Львівщина має від’ємне сальдо торгівлі з країною-агресором на суму 141 млн доларів США. Натомість до Росії львівські виробники змогли продати товарів лише на 30,7 млн доларів США. Серед 76 країн світу, з якими торгує Львівська область, за рівнем зовнішньоторговельного обороту Росія займає четверте місце після Польщі, Німеччини та Китаю.

Цікаво, що ще 2016 року експорт товарів до РФ переважав над імпортом. Зокрема, тоді Львівщина експортувала товарів на 39,3 млн дол. США, а імпортувала – лише на 30 млн дол. США.

За даними Головного управління статистики у Львівській області, упродовж І півріччя цього року товарна структура імпорту з РФ мала такий вигляд:

нафтопродукти – 68,9 млн дол. США; папір, маса із деревини, а також друкована продукція – 3,3 млн дол. США; добрива та побутова хімія – 1,7 млн дол. США; сіль та сірка – 210 тис. дол. США.

Окрім того, Львівщина імпортує з Росії текстильні матеріали, вироби з гіпсу та цементу, а також електротехнічне обладнання тощо.

Хто ж є найбільшими підприємствами-імпортерами продукції з Російської Федерації?

ТОВ «Видавничий Дім «Високий Замок» (м. Львів).

ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» (м. Львів) (Засновник – громадянин РФ Петров Сергій Валерійович).

Дочірнє підприємство «Савсервіс Карпати» (м. Львів).

ТОВ «Дослідно-механічний завод «Карпати» (м. Новий Розділ).

ТОВ «Укрспецтехніка» (м. Львів).

І це далеко не повний перелік львівських «партнерів» російських фірм. Ми згадали лише найбільші з них.

Є на Львівщині підприємства, які не лише купують, а й експортують свою продукцію до Російської Федерації. Серед тих, хто «заробляє на москалях», варто відзначити такі фірми:

Червоноградський завод металоконструкцій (м. Червоноград).

ТОВ «Факро Львів» (м. Львів).

ТОВ «Львівська ізоляторна компанія» (м. Львів).

Надає послуги росіянам і ТОВ ІФ «Теплоелектропроект». Ця інжинірингова фірма, розташована в м. Львові на вул. Енергетичній, 10, проектує об’єкти енергетики, в тому числі для атомних станцій.

Прискіпливої уваги в українсько-російських торговельних відносинах заслуговує також акціонерне товариство «Львівський хімічний завод» – найбільший в Україні виробник високоякісних газів і газових сумішей широкого спектру використання. Наші колеги-журналісти з сайту «Гостра Правда» провели власне розслідування щодо зв’язків керівництва цього підприємства з «рускім міром». За їхніми даними, власник і генеральний директор цього підприємства Бобришов Анатолій Микитович є головою Конгресу російських общин західних областей України, головним фінансистом діяльності колишнього Російського культурного центру у Львові та видання газети «Русский вестник».

Конгрес зареєстровано у Львові за адресою, якої не існує: вулиця Короленка, 1-а. Поряд стоїть Святогеоргіївська церква УПЦ (МП). Є також публічні відомості про те, що ця особа фінансувала будівництво Свято-Троїцького храму УПЦ (МП) на території колишнього Львівського заводу «Кінескоп». Бобришов Анатолій Микитович – колишній член КПРС, присланий з Росії для зміцнення партійної роботи у Львові. Закінчив вищу партійну школу, був парторгом на Львівському ізоляторному заводі, відповідальним за промисловий сектор у Ленінському райкомі КПРС у Львові. Також Бобришов був помічником-консультантом народного депутата України 4 і 5 скликань, комуніста Олександра Голуба.

Львівський хімічний завод, який за часів СРСР виробляв одну зі складових ракетного палива, у середині 1990-х років під керівництвом Бобришова було доведено до банкрутства. Опісля він за безцінь скупив 49,5% акцій підприємства, ставши його власником. З часом завод став монополістом у цій галузі в цілому регіоні.

Немає сумнівів, що підприємство Бобришова підтримує тісні зв’язки з Росією. Адже в липні на своїй сторінці у Facebook журналістка програми розслідувань «Слідство.Інфо» Анна Бабінець виставила світлину вантажівки ПАТ «Львівський хімічний завод», яка стоїть у черзі на українсько-російському кордоні, у митному пункті «Гоптівка» на трасі Харків – Бєлгород. «Пара кілометрів – і львівська хімічна продукція у Росії. На сайті ЛХЗ – жодних згадок про торгівлю з Росією, як і в інтернеті загалом», – зазначила в дописі Анна Бабінець.

Крім зазначених фірм, бізнес із Росією ведуть десятки інших менших чи більших львівських компаній. Чого вартий лише потяг Львівської залізниці, що курсує за маршрутом Львів – Москва. Також успішно здають приміщення під офіси філій російських банків інші «патріотичні» галичани. Успішно працює та розвиває свій бізнес невловимий екс-директор Львівського автобусного заводу, громадянин Росії пан Чуркін, і далі офіційно прописаний у Львові на вулиці Кульпарківській, який бере участь у тендерах на «ProZorro».

В ефірі однієї з радіостанцій голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка заявив, що «торгівля з окупантами – то зло для держави».

     «У понеділок (ще 10 грудня – ред.) на апаратній нараді оприлюднять дані про торгівлю з Росією. Ті, хто цим займаються… їх повинні знати, про них повинні чути. І я переконаний, що вони повинні дати публічну відповідь людям: а чому ви це робите?» – зазначив Синютка.

Що ж, чекаємо на повний список підприємств Львівщини, які під час війни ведуть торгівлю з країною-агресором. Область повинна знати цих «героїв».

Андрій БОЛКУН, Leopolis.news 

Грудень16/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України