• Сьогодні: П’ятниця, 1 Липня, 2022
Інфо ПС

ФК ”СКАЛА”: ХТО ПОВИНЕН ПЛАТИТИ ЗА ІСНУВАННЯ КОМАНДИ?

  • Після інформації про зняття з чемпіонату стрийської «Скали» вболівальники знову почали говорити про те, яка погана влада, бо не підтримує футбол. Але чи повинна вона його підтримувати?

Задача влади створювати умови (податкові пільги, інфраструктуру) для нормального існування бізнесу та не комерційних проектів. Тому коли хтось починає говорити про пряму фінансову підтримку – це бажання знайти найкоротший і найлегший шлях.

Звичайно, що обласна влада могла б допомогти «Скалі» і дати гроші хоча б на завершення чемпіонату у Першій лізі. Проте для чого їй це робити. Стрияни – професійна команда, яка повинна самостійно заробляти гроші або знаходити джерела фінансування. Львівські «Карпати» довели, що команда може бути останньою в чемпіонаті, але мати позитивний бюджетний баланс. Варто відмітити, що «Карпати» теж не отримують фінансування від компанії, яка володіє половиною акцій клубу. Проте команда існує і заробляє.

Задача органів влади у спорті повинен залишатись такою, як є – підтримка ДЮСШ, олімпійських видів спорту та спортивних товариств. Минулого року з обласного бюджету було виділено понад 25 мільйонів гривень на їх підтримку. Правда ми не можемо об’єктивно виміряти результат від їх діяльності та оцінити чи були показані адекватні результати відповідно до фінансування. Бо є сумнів щодо ефективного використання цих коштів, але це питання для іншого матеріалу.

Повернемось до проблем «Скали». Ось уявіть собі, що одна з львівських ресторацій оголосить про часткове закриття оскільки вона не має достатнього заробітку, але хоче продовжувати «тішити» смачними наїдками своїх відвідувачів. Тому проситиме грошей з міського бюджету для покращення свого фінансового становища. Однозначно, що всі будуть критично до цього ставитись і розповідатимуть про не раціональне витрачення коштів. Чому влада повинна допомагати бізнесу прямими фінансовими вливаннями?

Як не крутіть а професійний спорт – це бізнес. Клуби заробляють гроші на спонсорах, продажу атрибутики, телевізійних прав, квитків, гравців. Окремі спортсмени заробляють підписуючи спонсорські контракти та виступаючи на показових турнірах. А те що вони покращують імідж держави – це належна подяка за надання останньою їм фінансової підтримки в ДЮСШ.

Стрийська «Скала» не один рік вибудовувалась, як повноцінна футбольна структура. Клуб має одну з кращих тренувальних баз в Україні, є дитячі і юніорські команди. Мінус – відсутність нормального стадіону і мало вболівальників. Але всі мінуси повинні були покриватись доходами від продажу гравців, яких виховала клубна академія. Проте цього чомусь не сталось. І думається всіх тонкостей фінансування команди ми ніколи не дізнаємось.

Окремо потрібно відмітити дії Миколи Кмітя, який на відміно від вболівальників, добре розуміє всі процеси і як колишній голова області не просить грошей у влади, а шукає спонсорів для клубу. Маю надію, що він таки їх знайде і «Скала» продовжить виступи у Першій лізі.

 

За матеріалами: Галичина спортивна


 

  •       Випереджаючи закиди в упередженості скажу зразу: вболіваю за проект ФК «Скала» всім серцем і душею. Саме за проект, а не команду. Ігор першої команди бачив мало (але ті, що бачив сподобались),  не зможу назвати більшості гравців, вживу на матчі не ходив, особливої любові до команди не маю. Зате захоплююсь проектом ФК «Скали», який був створений з нічого. Вибудувана систем від дитячих команд, до дорослої. Створена академія і відповідна інфраструктура. Чи не єдине чого нема в команди це класного стадіону. Я обома руками за те щоб проект ФК «Скала» існував та прогресувала.

Я вже писав про те, що не сприймаю коли команди фінансуються за бюджетні кошти і вважаю, що професійні клуби це бізнес, який повинен сам на себе заробляти. Сьогодні хочу звернути увагу на ще один аспект пошуку грошей для фінансування команди – прохання про допомогу у любителів футболу. До такого кроку команди вдаються часто і не тільки в України. Найкращий приклад в нас це народна команда «Верес» де фанати є одними з головних акціонерів клубу.

Директор ФК «Скала» Леся Кравчук в своєму останньому інтерв’ю телеканалу «Лан» попросила владу, громаду Стрия і Стрийського району допомогти команді фінансова. А на сайті вказані реквізити для внесення благодійного внеску. Я тільки за щоб команді допомогли, але з мої точки зору це «кидалово» людей, які перерахують гроші.

Чому? Та тому, що нам пропонують дати гроші на команду щоб врятувати але нічого не говорять, що насправді відбувається в клубі. Якщо ви залучаєте широку громадськість до фінансування команди, то будьте ласкаві відкрийте дані про діяльність клубу. Щоб ми платили не за «кота в мішку». Хочеться знати, на що йдуть кошти, на чому команда заробляє, хто і скільки отримує.

В одному із своїх інтерв’ю 2013 року президент команди Микола Кміть визначив три складові футбольного бізнесу на яких команда може заробляти: телебачення, вболівальники й трансфери. Якщо з першими двома у всіх туго і зараз. То щодо трансферів позитивні відгуки від керівництва команди лунали ще чотири роки тому. Ми кожного трансферного вікна бачимо постійний рух гравців, але ми не знаємо їх фінансової складової.

Також всі засновники команди є далеко не бідними людьми. Навіть якщо частина з них припинила фінансувати команду, інші мають не один мільйон гривень для того щоб зробити вливання в команду. До речі ми досі не знаємо чому «Скала» втратила частину фінансування і як це відбилось на праві власності клубу.

Також не знаючи всієї фінансової складової у клубі мені видається дивним коли вболівальник, який заробляє 4000 гривень в місяць буде перекидати гроші, щоб наприклад, директор клубу отримувала 10 тисяч, бо треба врятувати команду.

Тому хочеться побажати, щоб клуб, якщо він дійсно потребує фінансування від людей, а не просто не хоче тратити гроші керівництва, став відкритий для вболівальників та показав свій фінансовий звіт бодай за останні пару сезонів.

 

За матеріалами : Галичина спортивна

 

Повідомляє : Стрий нет

Лютий01/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України