• Сьогодні: Четвер, 28 Січня, 2021
Інфо ПС

“ФОРМУЛА ШТАЙНМАЙЄРА” – ФОРМУЛА НЕМИНУЧОЇ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ВІЙНИ

Після помічника президента Росії Юрія Ушакова тепер і політолог Олексій Чеснаков, якого вважають “голосом” іншого президентського помічника Владислава Суркова, чітко пояснив: без письмової фіксації української прихильності до виконання “формули Штайнмайєра” ніякої зустрічі в “нормандському форматі” не буде.

Знову підкреслю – не припинення війни не буде, а всього лише рутинної протокольної зустрічі, під час якої Володимир Зеленський отримає захоплюючу можливість потиснути руку Володимира Путіна. Який успіх!

Якщо судити за одностайністю висловлювань, ми маємо справу з консолідованою позицією російської політичної еліти, з позицією Володимира Путіна.  Позиція ця виглядає просто: без повної і беззастережної капітуляції Володимира Зеленського та України в цілому нічого не будеНі зустрічей на вищому рівні, яких так жадає Зеленський. Ні деескалації конфлікту, ні припинення війни. Тому що “формула Штайнмайєра“, що пропонує Україні провести фіктивні місцеві вибори на Донбасі під фактичним контролем російських військових і їхніх найманців – це і є формула капітуляції.  Формула “запихування” Донбасу до складу України при збереженні російського контролю над окупованою територією. Формула неминучої громадянської війни.

Причому позиція Кремля формувалася ще до підвищення цін на нафту, коли Москва готувалася до серйозного перегляду економічних пріоритетів. Тепер, після атаки дронів на саудівські нафтові підприємства Путін буде вести себе куди більш впевнено й нахабно. Йому просто більше не потрібно гратися з Зеленським і Макроном в “доброго слідчого”. Тепер він може бути самим собою.

У Володимира Зеленського незавидний вибір. Він може обрати капітуляцію – і отримати громадянське протистояння або одразу ж, або – якщо українське суспільство виявиться не в силах відреагувати на зраду – вже після “реінтеграції” Донбасу на путінських умовах. Але в будь-якому такому випадку Зеленський увійде в історію України як президент громадянської війни.

Зеленський може відмовитися від капітуляції. Але тоді йому потрібно буде сказати своєму електорату правду про брехню. Правду про те, що війна тривала і триватиме не тому, що цього бажав Порошенко, а тому, що цього хоче Путін. Правду про те, що війна тривала і триватиме не тому, що на війні наживаються, а тому, що Росія хоче загибелі України. І вибачитися. І продовжити захищати Україну від ворога.

Я не сумніваюся, що частина електорату Зеленського прийме ці вибачення, президенту в цьому випадку вдасться зберегти владу і навіть популярність. Але Зеленський має бути готовий до того, що велика частина його прихильників почне метушитися у пошуках нового Верховного Колаборанта.

 

Віталій ПОРТНИКОВ

Жовтень03/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України