• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ДЕТЕКТИВНА ІСТОРІЯ КОХАННЯ АГАТИ КРІСТІ

Другий шлюб у 40 років, 15 років різниці і 45 щасливих років разом.

         Історія кохання Агати Крісті та Макса Маллоуена завжди викликає щирий подив і захоплення всіх, хто про неї дізнається вперше. Макс Маллоуен справді був молодший на 15 років і був другим офіційним чоловіком найвідомішої в світі авторки детективів. З першим Агата Крісті розлучилася через зраду, але завдяки цій сумній і детективній історії вона таки зустріла своє справжнє кохання…     

Урок елегантної помсти від Агати Крісті

         Майстриня із заплутування слідів могла б легко «вбити» свого першого чоловіка – сера Арчібальда, коли після десяти років «щасливого» шлюбу дізналася, що він давно має молоду коханку. І не просто має, а ще й витрачає на цю молодицю сімейні гроші і спить у сімейному ліжку. І Агата Крісті його «вбила», але морально.

         Тільки-но викрились походеньки і подружжя оголосило про розлучення, Британію облетіла звістка: на узбіччі однієї з доріг графства Суррей знайдено порожній автомобіль місіс Крісті, а її не можуть знайти. Зникла без вісті. І поки Скотленд-Ярд займався пошуками, друзі, родичі, вся поважна англійська публіка наливалися гнівом до Арчібальда, підозрюючи його у злочині.

“Шукайте жінку”

         За кілька днів розслідування «бідного» Арчібальда зацькували, перед ним зачинилися двері усіх знаних домів, а молода коханка, не витримавши напруги і підозр, просто від нього пішла.

         Подейкують, що Агату Крісті через 11 днів після зникнення “знайшов” колега – Артур Конан Дойль, якому повідомили, що в маленькому готелі Swan Hydropathic відпочиває певна Тереза Хіл, дуже схожа на письменницю. І не просто відпочиває, а насолоджується танцями, шопінгом і спа. Пізніше вона розповість, що втекла від стресу, «не розуміла, що чинить» і взагалі «не знала», що здійметься такий скандал.

           Через кілька місяців вона наче ненароком скаже: «У 99% випадків жінки поводяться, як дурепи, але на сотий раз виявляються хитрішими за будь-якого чоловіка».

У 40 життя лише починається

           Після віроломної зради першого чоловіка Агата Крісті вже й не чекала на якесь особисте щастя. А коли їй «стукнуло» 40 – ледь не старість у тодішньому 1930 році – подорожуючи по Іраку, на розкопках в Урі познайомилася з археологом Максом Маллоуеном. Перспективний, успішний, розумний, він закохався у письменницю без тями. Єдине але: йому тільки-но виповнилося 24.

           Роман розвивався стрімко, і Макс, як порядний чоловік, тут же запропонував Агаті шлюб. Попри 15 років різниці. Для нього вік не мав значення, а от відому письменницю все ж турбувало славнозвісне «що скажуть люди». І вона у сумнівах порадилася з сестрою – що, мовляв, робити.

           Сестра розсудливо запропонувала Агаті… почекати. Років зо три. Мовляв, це захоплення юного кавалера треба перевірити, воно сто відсотків згасне і не витримає іспиту часом, розлукою. Та й самій Агаті треба охолонути.

Найкраще рішення в житті

           Згодом в автобіографії «Розкажи, як ти живеш» пані Агата згадувала, що, провівши у роздумах цілу ніч, на ранок оголосила сестрі і всім домашнім, що… виходить заміж за Макса – попри «здоровий глузд» і «непристойну» різницю у віці: «За три роки я стану ще старша. Ніхто не знає, що буде завтра, не те що через три роки. Життя минає, шанси зникають. Тому користатися треба кожним».

          Агата Крісті і Макс Маллоуен прожили після шлюбу 45 років разом. Письменниця навчилася елегантно віджартовуватися на закиди «доброзичливців» про її вік: «Для археолога жінка повинна бути якомога старшою, адже тоді її цінність значно зростає». Саме в археологічних експедиціях чоловіка, в які Агата Крісті їздила разом із ним, вона написала свої кращі романи.

Почуття поза часом

          Вони чудом вижили у Другій світовій війні, ніколи не вживали слово «кохання», називаючи їхній зв’язок «удачею», «щасливим випадком». Макс буквально здував з Агати пилинки, а вона навіть свого онука називала лише «другим» коханим чоловіком її життя – першим залишався Макс. І часто повторювала: ніколи не відкладайте на потім можливість пережити, побачити, відчути, спробувати щось хороше через осуд, упередження, забобони, чужу думку. Хтозна, чи це не єдиний шанс, якого потім може не бути. І хтозна, може саме цей шанс стане початком чогось найкращого у вашому житті…

           Перед смертю Агата Крісті написала: «Вдячна Господу за всю любов і всі шанси, які були мені даровані».

Джерело: https://ukrainky.com.ua/detektyvna-istoriya-kohannya-agaty-kristi-ta-maksa-mallouena/?fbclid=IwAR31Ol2JWiK6y5iTS1KKpxQc_ylAPqdHaEwqcP5TxAF0w39TC_R6mSxufLU

Лютий15/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України