• Сьогодні: Субота, 13 Серпня, 2022
Інфо ПС

ДЕРЖАВІ БУРШТИН НЕ ПОТРІБЕН, БО ЙОГО «КРИШУЄ» РАДА (В.АЛЄКСЄЄВ)

Верховна Рада 7 лютого відмовилася прийняти законопроект №1351-1 про видобуток бурштину та його реалізацію. Він пройшов перше читання ще в квітні 2015 року, але для прийняття його вцілому забракло голосів. Не вдалося відправити цей «коштовний» законопроект і на повторне друге читання.

Як відомо, Україна посідає друге місце в світі за запасами цього, ласого для світу і безгосподарського у нас, «сонячного каменю», адже добувають його нелегально, із сумними для поліської природи наслідками, місцеві, та й не тільки, напівкриміналізовані не артілі, а банди старателів, яких «кришують» високі цабе із силових структур та авторитети сумнівного походження, бенефіциари яких і засідають у владних кабінетах, в тому числі і у Верховній Раді. Тонни контрабандного бурштину приносять їм мільйони, якщо не мільярди доларів щороку.

Законопроект же мав на меті створити цивілізований ринок бурштину з чіткими правилами участі в ньому. Зокрема, пропонувалося відновити державний концерн «Укрбурштин» (принаймні, я такий колись бачив і так би мені хотілося В.А.), створити старательські артілі, бурштинові біржі, підвищити кримінальну відповідальність і за контрабандний «експорт» його, і за порушення правил охорони надр при добуванні та нанесення шкоди екології.

Адже, за оцінкою міністра екології Остапа Семерака, лише в Рівненській області – а копають бурштин і на Волині, і на Житомирщині – незаконним видобутком займаються до 10-ти тисяч осіб. При цьому вимивають камінь помпами, що дозволяють піднімати лише 15% його, зате повністю руйнують родючий шар грунту, залишаючи після себе пустелю.

Цивілізований видобуток передбачає зняття верхнього шару, пересипання і рекультивацію, тобто робить цю територію придатною для сільського господарства, будівництва житла чи промислових об’єктів.

Але кому така перспектива потрібна? Що з того матиме «криша»? Для якої існує лише одна ціль – ГРОШІ, і яка сповідує лише один закон – ПІСЛЯ НАС ХОЧ ПОТОП!

От і провалили законопроект.

А бурштинові війни тривають… Місцями… З поліцією… І між «кришами»…

А контрабандна бурштинова ріка не міліє.

Василь АЛЄКСЄЄВ

Лютий07/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України