• Сьогодні: Четвер, 30 Червня, 2022
Інфо ПС

Де згубив печатку правнук Мономаха?

Фото надане автором

На березі озера Пулемецьке поблизу села Пульмо, що у Шацькому районі на Волині, знайшли печатку князя Рюрика. Це так звана булла, свинцева князівська печатка, і фахівці визначають, що її власником був князь Рюрик Ростиславович.

На пластині зображені святі Михайло та Василь, написи виконані кирилицею. Знахідка відноситься до 13 століття, а князь Рюрик Ростиславович є сином Ростислава Мстиславовича, онуком Мстислава Великого і правнуком Володимира Мономаха. Як великий князь київський, володів і волинськими землями, втратив їх і вони стали частиною Галицько-Волинського князівства.

У волинській пресі пройшло повідомлення, що печатку передали в експозицію Любомльського краєзнавчого музею (бо Шацьк свого музею не має), але його директор Олександр Остапюк повідомив, що наразі такого подарунка музей не отримував. А придбати, якби продавали, печатку музей не в змозі: не має коштів. Останній раз, каже він, музей у Любомлі купував раритетні речі вже 7 років тому. Знає, що і зараз у районі є так звані «чорні» археологи, які знаходять справжні цікавинки, але до музею їх і не несуть, а пропонують приватним колекціонерам.

Державі ж поповнення музейних експозицій не цікаве. Тому Остапюк вважає позитивним моментом те, що чоловік, який знайшов печатку Рюрика, принаймні виклав її фотознімок в інтернет, таким чином річ пішла в науковий обіг. А згодом, можливо, і стане печатка музейним експонатом.

 Наталія МАЛІМОН, «День»

Листопад15/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України