• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

ЧИМ ЗАШОРЕНІШІ МАСИ, ТИМ ПРИМІТИВНІШІ СПОСОБИ УПРАВЛІННЯ НИМИ

 

Агресія і навички управління нею — це природна потреба людини, її невід’ємне право. Але у часи політкоректності і гіперопіки у багатьох відсутнє це вміння.

У наше століття політкоректності і конформізму, коли страшно мати свою думку, відстоювати свою позицію і називати те, що відбувається, своїми іменами, люди все частіше перекладають відповідальність на якусь більшість і голосують за пропоновані кимось варіанти —своєю енергією, лайками в соцмережах і на виборах.

Тема, звичайно, соціально несхвалювана (як і будь-який особистісний психологічний розвиток), оскільки виходить за межі пануючих морально-соціальних норм більшості. Але на те вони і норми, щоб заштовхувати людей в потрібні системі (державі, компанії, релігії) рамки, щоб такими адептами було легше управляти. Чим зашореніші маси, тим примітивніші способи управління ними. Як писав Пєлєвін, у наш час люди дізнаються про те, що вони думають, із телевізора, і якщо ти хочеш купити пару вулиць і не мати потім блідий вигляд, треба, щоб над ними стирчала твоя телевежа («Generation «П»).

Покоління людей, які народилися після 60-х років минулого століття, — це покоління недоініційованих людей, які рідко стикаються з великими труднощами і необхідністю їх подолання. Можна подивитися в тій же Вікіпедії, що таке «ініціація» і навіщо вона була потрібна. Міфи і перекази свідчать про різноманіття обрядів і про важливість ініціацій для набуття людиною права народжувати дітей, брати участь у вирішенні важливих питань громади та бути повноцінним членом суспільства.

Костянтин ЮР’ЄВ, психолог

Серпень13/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України