• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ЧИ ЗАПРОВАДЯТЬ СИСТЕМУ ЕЛЕКТРОННИХ ПЕТИЦІЙ У СТРИЮ?

 

На черговій сесії Стрийської міської ради депутати затвердили Положення про порядок подання та розгляду електронних петицій.

Стрий не є першопрохідцем у запровадженні системи електронних петицій. Такі системи уже запущені в Дрогобичі, Жидачеві, Сколе. Не кажучи вже про Київ… Нещодавно така система запрацювала і на сайті обласної ради.

Впровадження системи електронних петицій дозволить стриянам реалізувати свої конституційні права та брати активну участь у вирішенні проблем міста. Проект цього рішення розміщений на сайті міської ради, саме рішення ще не опубліковане, і сподіватись, що найближчим часом воно з’явиться на сайті, не доводиться, адже останні рішення міських депутатів, які тут розміщені, датовані 17 лютим 2016 року.

Депутати Стрийської міської ради все ж таки підтримали це питання й проголосували, однак сподіватись, що система електронних петицій скоро запрацює й буде ефективним інструментом – також не доводиться. І на такі невтішні думки наштовхує низка фактів.

Якщо подивитися на роботу самого сайту міської ради, то це просто знущання над його відвідувачами. Рішення сесій, виконавчого комітету, розпорядження міського голови публікуються невчасно, або зовсім не розміщуються на сайті. Проекти на чергову сесію кидаються одним стиснутим файлом, без порядку денного й назви питання. І щоб розібратися у цих документах, треба мати терпіння й витратити чимало часу. Зрештою робота сайту міської ради заслуговує на окрему статтю.

Ще одним фактом, який викликає песимізм щодо прийнятого рішення, є встановлення камер спостереження у Стрию. Депутати два роки поспіль виділяли кошти для цього. На календарі уже середина вересня бюджетного року, а система так і не запущена.
Та є й обнадійливий момент. Для запровадження системи електронних петицій е-dem.in.ua Стрийська міська рада приєдналася до меморандуму з Міжнародною благодійною організацією «Фонд Східна Європа». Йдеться про співпрацю з метою запровадження електронних петицій до Стрийської міської ради через «Єдину систему місцевих електронних петицій» http://e-dem.in.ua.   Підписавши Меморандум, Стрийська міська рада взяла на себе зобов’язання:
затвердити Порядок розгляду електронних петицій до міської ради;
забезпечити ефективну роботу виконавчих органів міської ради в Системі;
сприяти проведенню навчання відповідальних працівників виконавчих органів міської ради роботі у Системі;
забезпечити оперативний та ефективний розгляд електронних петицій від громадян, що надійшли через Систему;
заслуховувати на засіданнях виконавчого комітету міської ради авторів електронних петицій;
організувати висвітлення інформації щодо популяризації електронних петицій під час інформаційних заходів міської ради (прес-конференції, прес-брифінги, круглі столи тощо);
забезпечити розміщення модулю (віджета) Системи на офіційному веб-сайті міської ради.
У свою чергу «Фонд Східна Європа»: забезпечує впровадження Системи в роботу виконавчих органів міської ради; проводить навчальні семінари та тренінги для працівників виконавчих органів міської ради; забезпечує безперебійну роботу, адміністрування, технічну та консультативну підтримку роботи Системи; забезпечує Сторони необхідною документацією стосовно реалізації проекту та роботи з Системою (інструкції, порядок, модель тощо); належну експертну та технологічну підтримку впровадження Системи; забезпечує подальший розвиток та доопрацювання Системи.
Тож у разі запуску системи, стрияни повинні знати, що електронна петиція – це колективне звернення громадян до Стрийської міської ради через веб-сайт http://e-dem.in.ua/. Вона є однією з форм участі територіальної громади у здійсненні місцевого самоврядування. Петиції повинні стосуватися питань, які відносяться до повноважень та компетенції органу місцевого самоврядування. Для створення електронної петиції до Стрийської міської ради її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на веб-сайті http://e-dem.in.ua/, де вона й оприлюднюється. Дата оприлюднення електронної петиції є датою початку збору підписів на її підтримку. Збір підписів про підтримку петиції триває 60 днів з моменту опублікування. Електронна петиція розглядається за умови збору на її підтримку не менше як 150 підписів мешканців м. Стрия. Голоси, надіслані від однієї і тієї ж особи, або багаточисельні підписи з одного акаунту, визнаються адміністратором недійсними та не враховуються при підрахунку голосів, про що адміністратор повідомляє автора петиції на його електронну адресу.

Організацію розгляду електронних петицій забезпечує загальний відділ виконавчого комітету Стрийської міської ради. Інформація про початок розгляду електронної петиції, яка у встановлений строк набрала необхідну кількість підписів на її підтримку, оприлюднюється на веб-сайті http://e-dem.in.ua/ не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку петиції. Загальний відділ виконавчого комітету невідкладно, але не пізніше ніж через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку електронної петиції, скеровує її на розгляд виконавчого органу Стрийської міської ради, предметом відання якого є порушене автором петиції та профільною депутатською комісією питання, і публікує петицію на сайті Стрийської міської ради.
Виконавчий орган Стрийської міської ради, залучаючи профільну депутатську комісію, не пізніше ніж через десять робочих днів після отримання електронної петиції, розглядає порушене питання. У разі необхідності, на розгляд запрошується автор електронної петиції, залучаються фахівці, інші особи виконавчих органів Стрийської міської ради чи інших державних органів, які здійснюють діяльність у межах територіальної громади міста. За потреби проводяться громадські слухання або консультації з громадськістю щодо петиції, якщо виконавчий орган Стрийської міської ради прийняв таке рішення.
За результатами розгляду електронної петиції виконавчий орган Стрийської міської ради надає Стрийському міському голові висновок або рекомендацію відповідно до компетенції.
Результат розгляду оприлюднюється загальним відділом виконавчого комітету на веб-сайті http://e-dem.in.ua/ із зазначенням відповіді, яка була надіслана автору петиції, протягом трьох робочих днів після отримання результату розгляду електронної петиції.

 

Оксана Стасів

Вересень15/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України