• Сьогодні: Четвер, 25 Лютого, 2021
Інфо ПС

ЧИ ВІДКРИЮТЬ АРХІВИ ІМЕНА КАТІВ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ, АБИ МИ ЗНАЛИ, ХТО ЇХНІ НАЩАДКИ – ПОКИ ЩО НЕВІДОМО…

     Наразі всі історичні документи перебувають у відомствах різних силових структур.

 
Український інститут національної пам’яті отримав від уряду приміщення для зберігання архівних документів репресивних органів Радянського Союзу, повідомив у Facebook віцепрем’єр-міністр Степан Кубів.
Відкриваємо архів документів репресивних органів за 1917–1991 роки. Невдовзі кожен зможе дізнатися правду та особисто побачити ці документи, безкоштовно зняти копії. За ініціативи Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Національного банку України, уряд передав приміщення для спеціального архіву Українському інституту національної пам’яті площею 11 тис. м². Адже серед усіх європейських країн саме Україна зберігає найбільшу кількість архівних документів репресивних органів за 1917–1991 роки – майже 4 мільйони справ або понад 100 погонних кілометрів“, – написав Кубів.
За його словами, зараз усі історичні документи зберігаються у відомствах різних силових структур, але після створення галузевого архіву їх буде систематизовано, а в майбутньому оцифровано.
Тож скоро вся правда про Голодомор, долі та історії тисяч репресованих і закатованих українців, а також історичні документи становлення нашої державності стануть відкриті всім охочим“, – додав Кубів.
Довідка. У 2018 році Україна посіла перше місце з показником 70,11% у рейтингу відкритості державних архівів, зокрема документів Комітету державної безпеки (КДБ) СРСР, серед пострадянських країн. У трійку лідерів рейтингу Інституту розвитку свободи інформації також потрапили Грузія (68,37%) і Казахстан (68,36%).

Більше читайте тут: https://gordonua.com/ukr/news/politics/-kubiv-vidkrivajemo-arhiv-dokumentiv-represivnih-organiv-za-1917-1991-roki-1067578.html

Червень25/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України