• Сьогодні: Вівторок, 9 Серпня, 2022
Інфо ПС

ЧИ СТАНЕ МОРШИНСЬКА ВОДА ЗНОВУ УКРАЇНСЬКОЮ?

           13 червня суд заарештував корпоративні права компанії з виробництва та реалізації одного з найбільших в Україні виробників мінеральної води. Їх вартість – 53,4 млн грн. «Підприємство через кіпрські компанії належить олігарху з Росії», – написало в пресрелізі Бюро економічної безпеки України. Зовсім не мало ймовірно, що йдеться про компанію IDS Group Ukraine. Вона входить до міжнародної групи IDS Borjomi International, в якій 55,8% акцій належить «Альфа-груп» Михайла Фрідмана та партнерам.

           Нагадаю, що Михайло Фрідман, який був присутнім на зустрічі путіна з бізнесменами 24 лютого 2022 року, перебуває під санкціями, які запровадили Європейський Союз, Великобританія і Канада, а суд в Україні наклав арешт на понад 12,4 мільярда гривень активів в “Альфа-Банку”, 33% у капіталі якого належить Фрідману.

           Але повернемось у середину 90-х, коли у 1995 році було запущено перший цех із першою лінією з розливу мінеральної води, а у 1996 зареєстрований Моршинський завод мінеральних вод «Оскар». Тоді ж молодий бізнесмен з Тернопільщини Микола Кміть очолив підприємство «Нова» (згодом «ІДС АКВА СЕРВІС»), що займалося прямою дистрибуцією мінеральної води «Моршинська». 

          Обидва підприємства почали бурхливо розвиватися, відкриваючи все нові й нові свердловини у навколишніх селах Стрийського, Жидачівського та Миколаївського районів, витискаючи малі підприємства з виробництва мінеральних вод на Львівщині. Варто зазначити, що у тому ж 1996 році було засноване ЗАТ «Індустріальні і дистрибуційні системи» (IDS Group Ukraine) та була закладена основа стратегічного партнерства IDS Group Ukraine та Миргородського заводу мінеральних вод.

          У квітні 2003 року українська компанія IDS Group Ukraine стає частиною групи компаній IDS Borjomi International. Наприкінці 2004 року IDS Group Ukraine придбало Моршинський завод мінеральних вод «Оскар» та «ІДС АКВА СЕРВІС». У 2008 році IDS Group Ukraine придбало розрізнені виробництва по розливу трускавецької води та на їхній основі створило Трускавецький завод мінеральних вод.

            Тоді ці підприємства пов’язували з Борисом Березовським через його партнера Бадрі Патаркацишвілі, який володів контрольним пакетом IDS Borjomi  International s загадково помер 12 лютого 2008 року у Лондоні від серцевого нападу. 23 березня 2013 року також за дивних обставин – раптове самогубство – іде за ним і його колишній партнер Березовський.

           У грудні 2012 року IDS Borjomi International, куди входить IDS Group Ukraine, переходить під контроль російської «Альфа-Груп». Станом на 2013 рік структура власності IDS Group мала такий вигляд:

56,4% — російська «Альфа-Груп»;

37,6% — сім’я Бадрі Патаркацишвілі;

6% — міноритарні акціонери.

          Бачимо що, так чи інакше, моршинська вода від 1996 року знаходилася в зоні впливу російських бізнесменів, наближених до путіна. І по сьогодні…

          Таким чином наразі існує кілька сценаріїв подальших дій з боку держави Україна. Один із них – це коли арештовані активи можуть бути передані в управління АРМА (Національне агенство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів), або ж – примусове вилучення частки, що належить громадянам рф, на користь держави. Таке рішення має прийняти РНБО (Рада національної безпеки і оборони України), а президент – ввести в дію своїм указом. 

          Чи вистачить у них політичної волі? Доживемо – побачимо, а наразі у мене особисто виникає почуття когнітивного дисонансу, коли з одного боку розумієш, що ця вода тече з нашої рідної земельки і ніби для нас, а з іншого – дивіденди від прибутку ідуть у кишені кремлівських бізнесменів, які фінансують звірячі амбіції вбивці нашого народу -путіна…

Михайло АЛЄКСЄЄВ

Липень03/ 2022

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України