• Сьогодні: Середа, Квітень 8, 2020
Інфо ПС

ЧИ СПРАВДІ МИ З ВАМИ АЖ ТАКІ ВЖЕ НЕІСТОТНІ?!

Іржа старого часу вже проникла в свідомість городян. Це вже надовго… Вона залишиться там доти, допоки існуватиме її носій.

Загалом місто, з якого я вийшов, складається з трьох категорій городян: ті, хто крадуть, це ті, хто – над, себто влада; ті, у кого крадуть, це ті, що – під, себто працюючі люди; і ті, які за yсім цим спостерігають, це – ті, які завжди шукають винних.

Остання категорія найтоксичніша для всього оточуючого, бо постійно схильна відмовляти кращій меншості у належності до цього міста. Це – ті люди, яким насправді плювати на тебе і на місто, але щоразу при зустрічі перше, що ти від них чуєш, це – що ти зробив. Відповідь їх насправді не цікавить, і що б ти не сказав – те стовідсотково засудять…

І не тому, що відповідь буде не такою, якої вони чекають, а тому, що ті, хто запитують, самі нічогісінько не зробили ані для ближніх, ані для міста, ані для інших. Їхня байдужість є не лише гріхом, але й карою. І в цьому полягає один із найважливіших експериментів, що проводилися з ослячою впертістю у місті три десятка років.

В етимологічному сенсі слово «байдужість» означає відсутність різниці. Химерний стан, де стираються лінії між світлом і темрявою, сутінками і світанком, злочином і покаранням, жорстокістю і співчуттям, добром і злом. Бо це ж легко – відвернути погляд від потребуючого. Це ж так легко – уникнути всього того, що так брутально заважає нам у нашій роботі, наших мріях і сподіваннях.

Зрештою, перейматися болями і відчаєм чужих людей завжди клопітно, важко і незручно. Тому їхні життя сприймаються як неістотні. А тепер задумайтеся на мить – ким би ви не були, якого б віку чи статі – ви б хотіли, щоб хтось назвав ваше життя неістотним?..

 

Олег ФИЛИК, депутат Стрийської міської ради

Травень23/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України