• Сьогодні: Неділя, 24 Січня, 2021
Інфо ПС

ЧИ ПОТРІБНІ ВЗАГАЛІ ЗАКОНИ І ВЕРХОВНА РАДА, КОТРА УХВАЛЮЄ ЇХ?

Почув про ще одну «новацію», варту уваги. Закон про люстрацію щодо призначення чиновника виконуватися не буде. Бо його норми суперечать Конституції України. Це сказав Конституційний Суд? Чи це сказав парламент, скасувавши закон? Ні перше, ні друге. Це сказав інший чиновник.
Не вестиму мови про сутність норм цього Закону. Проблема в іншому. І це фундаментальна проблема. Закон є, чи його немає? А якщо є, то чи повинен він дотримуватися усіма?
«Хороше» доповнення до ідеї референдумізації країни, коли і влади не потрібно, бо рішення можна схвалювати референдумом. І не радує зроблена внаслідок суспільної реакції заява про заміну використання одного заявленого референдуму опитуванням. Особливо, коли це стосується такого дуже непростого, делікатного питання, як переговори з Росією.
Ідея народовладдя через референдуми новими заявами тепер значно розширюється, що спонукає до постановки питань: а для чого нам тепер суди, коли чиновник сам визначає, правильний закон чи ні, виконувати його чи ні? І чи потрібні тоді взагалі закони і Верховна Рада, яка ухвалює їх? Уявляєте, скільки заощадимо на цьому?!   Та чи пахне народовладдям ситуація, де чиновник керується правом визнавати закон неконституційним?

 

Віктор Пинзеник

Травень24/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України