• Сьогодні: Середа, Червень 19, 2019
Інфо ПС

ЧОРНА ЗМОВА ПРОТИ ЧОРНОВОЛА: ПЕКЕЛЬНИЙ БІЛЬ ЯТРИТЬ ПАМ’ЯТЬ І ДУШУ

У рухівській фракції (що була другою після виборів парламенту) відбувся заколот прагматиків (30 депутатів із 48-ми) проти ідеаліста Вячеслава Чорновола.   Прагматики, зайшовши у Верховну Раду завдяки Вячеславові Чорноволу і ставши владною номенклатурою, зажадали посад і грошей, а від голови фракції – лобіювання їхніх прагнень. Вячеслав Чорновіл жаданням номенклатури не корився, а закликав думати й діяти на користь загальнонаціональним інтересам.

Тоді прагматики звинувачують голову Руху в диктаторських замашках, у тому, що старий і не відповідає «вимогам часу» (тобто їхнім вимогам), закликають дати дорогу «молодим» – багатолітньому міністрові часів Кучми Юрієві Костенку.

Як я встановив після вбивства, личаки Вячеславові Чорноволу плели прагматики ще до парламентських виборів 1998 року, тобто за рік до заколоту. Чорну змову розробляли, зокрема, львівський «побратим» Юрій Ключковський і американський «правник» Роман Зварич. Чому обидва опинилися після заколоту наче по ріжні барикади – то окрема розмова (коротко: не поділили посади у владі).

Речником того бунту прагматики означили професора Володимира Черняка, бо він стояв другим нумером у виборчому списку Руху. 19 лютого 1999 року він оголосив із трибуни Верховної Ради заяву зрадників про усунення з посади голови фракції Вячеслава Чорновола.

Найзатятіше рухівцеві Черняку рукоплескали стоячи комуністи. Після вбивства голови Руху в особистій розмові зі мною професор шкодував, але принародно зробити покаянну заяву не спромігся, бо сидів у фракції Костенка.

Кілька заколотників, знову ж таки «на вимогу часу», після вбивства жалкували (Лавринович, Зварич), позичивши в Сірка очі… Деякі (колишні голови обласних адміністрацій Богдан Бойко, Георгій Філіпчук, як то й же віце-прем’єр Славко Кириленко тощо) досі не висловили жалю. Та й Бог з ними…

Дмитро ПОНАМАРЧУК, журналіст,  беззмінний прес-секретар Вячеслава Чорновола

На світлині: провідники Руху з виборчого списку, Донецьк, 1998 рік.

Січень12/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України