• Сьогодні: Субота, 2 Липня, 2022
Інфо ПС

Чому цьогоріч масово опадає садовина

 

 

       З дерев падають ще недостиглі яблука, сливи. На траві цих фруктів стільки, хоч килим стели! А ще годі знайти хоч одне не гниле яблуко, чимало з них червиві. Що відбувається?

Wind, Water, and Fire; Its All You Need

«Перша причина — це погодні умови, — пояснює «Експресу» Богдан Гулько, кандидат сільськогосподарських наук, доцент, завідувач кафедри садівництва Львівського Національного аграрного університету. – Бо маємо аномально високу температуру, за якої набагато активніше розвиваються шкідники, ніж, скажімо, в прохолодні роки. Йдеться насамперед про плодожерку, яка є майже на всіх культурах, — цих хробачків ми знаходимо у сливах, яблуках, грушах.

Інший момент — селяни цього року купували дуже багато протермінованих хімпрепаратів (особливо в роздрібній мережі), призначених для боротьби зі шкідниками, – у зв’язку з тим, що ціни підвищилися й ті, хто забезпечує нас агрохімікатами, за кордоном їх не купили, а дорозпродали застарілі залишки. Препарати просто не подіяли.

Третя причина – розвиток хвороб, до якого також призвела аномальна спека. Борошнисту росу ми можемо побачити скрізь: на бур’янах, березах, кульбабі, плодових культурах. І на плодових деревах її дуже багато. Вона теж виснажує рослину, пошкоджує листя, відтак дерево стає ослабленим й восени набагато раніше скидає врожай, бо немає сили його втримати.

Ще одна причина, яка змушує скидати врожай – відсутність вологи в грунті. Якщо ви подивитеся зараз у криниці, то в середньому рівень води в них упав від метра до трьох у нашому регіоні. Тобто рівень грунтових вод знизився і коренева система багатьох дерев дістати цю воду вже не може, тому й відбувається прискорене достигання продукції, тих же слив, яблук. Я от зауважив, що сорти яблуні, які ми збирали традиційно 25 вересня — на початку жовтня, на сьогодні вже повністю достигли. І це теж аномально, бо пов’язано з тим, що дуже спекотно, вологи в грунті мало, а ще хвороби, шкідники сприяють цьому. Тому й осіннє достигання пройшло набагато швидше.

Якщо шкідника в цьому році було багато, то наступного року його буде ще більше. Тому вже зараз слід планувати правильну систему захисту. Дерева слід обприскувати п’ятивідсотковим карбамідом, але вже після опадання листя. А на цьому етапі нічим не зарадиш».

Вересень16/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України