• Сьогодні: Четвер, 22 Жовтня, 2020
Інфо ПС

БУТИ – АБО СИНОМ СВОГО МІСТА, АБО ЙОГО ЛУКАВИМ НАЙМИТОМ І МАРОДЕРОМ

Вірно назвати – вірно зрозуміти… Коли Стрий стане стрийським?

Важке питання, чи не так?

Ми роками відкладали цю претензію до міста, бо, чесно відповівши на неї, доведеться визнати, що утвердити себе міщанинустриянину в рідному місті просто немає змоги.

Немає, бо важко починати з нуля, а ще гірше – з мінуса.

Немає, бо не всі готові нести гідність на базар і продавати.

Немає, бо багато знаючих і розуміючих – але мало тих, хто прийде, підмімеме і понесе. Понесе не на базар, а на ті заводи, фабрики, підприємства, які колись тут працювали, функціонували і, власне, робили це місто містом. Не базаром робили – а містом.

І взагалі – базар у нас зайшов надто вже далеко. Базар у нас в міській раді, базар в поліції, базар у школах і лікарнях, базар, зрештою, у головах і серцях.

Продається все, але не всім. Лише тим, хто знає ціну і знає, кому платити.

Я не вірю людям, які мовчки можуть проковтнути все з виглядом непричетності і продати – нехай це навіть святі господарники. Не вірю, бо знаю, що на скрижалях людської пам’яті вписуються навічно великі диваки, які вголос посміли опритомнювати народ і показувати пальцем на «голого короля».

Перед кожним із нас, Стрияни, — різка альтернатива: бути або сином свого міста, або його лукавим наймитом і мародером. Не купувати і продавати – а, хоча б в ім’я принципу, який дає право залишатися людиною, або не залишатися.

 

Олег ФИЛИК, журналіст, юрист, депутат Стрийської міської ради

Березень06/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України