• Сьогодні: Четвер, Лютий 27, 2020
Інфо ПС

БАГАТІ СТАНУТЬ ЩЕ БІЛЬШ БАГАТИМИ

 Сучасна ліберальна економіка обслуговує інтереси меншості.

Нам ще слід багато чого зробити, щоб дорости до цивілізаційної кризи, у якій зараз перебуває Стара Європа і США. Ідеологія лібералізму, з якою Зеленський і його партія перемогли, справді, можуть дати потужний поштовх економіці. Однак плодами ліберальних реформ, як показує досвід Старої Європи, може скористатися меншість. Тобто багаті стануть ще більш багатими. І прірва у статках між невеликою кількістю успішних людей і рештою буде стрімко рости. Саме зараз це відбувається на Заході. І це є основою глобальної цивілізаційної кризи.
Тобто сучасна ліберальна економіка обслуговує інтереси меншості. Але парадокс її полягає в тому, що жити-розвиватися вона може лише лише за рахунок масового попиту, тобто росту доходів більшості. Звісно, зараз про це ще ніхто дискусію не веде. Але успіхи команди Зеленського (якщо він буде) за старими рецептами МВФ і Світового банку неминуче підведуть нас до великої політичної кризи.

Бо багатіють одиниці, а обирає більшість.

 

Віктор ЛЕШИК, журналіст-міжнародник

Вересень11/ 2019

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України