• Сьогодні: Неділя, 3 Липня, 2022
Інфо ПС

АНТАРКТИДА ТРІЩИТЬ ПО ШВАХ: ВІД НЕЇ ВІДКОЛОВСЯ ОДИН ІЗ НАЙБІЛЬШИХ АЙСБЕРГІВ

Від крижаного континенту відколовся гігантський айсбергплоща якого становить шість тисяч квадратних кілометрів, повідомляє ВВС.

Як зазначають американські дослідники, найближчим часом айсберг не попливе далеко і не рухатиметься з великою швидкістю, однак за його станом слід постійно слідкувати.

Вчені вже давно чекали на утворення айсберга в цьому регіоні. Тріщина у ліднику Ларсена почала швидко збільшуватися у 2014 році і відтоді знаходилася під наглядом.

Українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, котра захищає Антарктику від повітряних мас теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді йтиме ще швидшими темпами. 

     Більше про процеси, що відбуваються в Антарктиді, і про дослідження українських вчених читайте у спецпроекті ZN.UA “Українська антарктида”.

За матеріалами ZN.UA

Липень12/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України