Микита Хрущов, Юрій Гагарін і Леонід Брежнєв.
Я ніколи особливо не цікавився цією темою, але почав вивчати факти і замислився — а дійсно, чи був Гагарін насправді в космосі?
Не знаю, в курсі ви чи ні, але відео, де Гагарін сідає в ракету — було вже пізнішою постановкою, перезнятою для красивої картинки, а на самому стартовому майданчику не було жодних представників ЗМІ — ні західних, ні радянських. І чим глибше вивчаєш цю історію — тим більше виникає питань, пише білоруський блогер Максим Мирович у Facebook.
Тож, чи був Юрій Гагарін насправді в космосі.
- Документи про політ засекречені, на майданчику не було ЗМІ.
Усі документи про політ Гагаріна в космос засекречені й досі — абсолютно незрозуміло, навіщо і кому це потрібно, оскільки очевидно, що документи 1961 року сьогодні не можуть приховувати якихось «секретних розробок» і тому подібне — все або давно застаріло, або стало загальновідомим. Мимоволі виникає питання — що ж там таке в цих документах, що їх потрібно тримати в суворій таємниці?
Другий важливий момент у всій цій справі — на стартовому майданчику не було жодних ЗМІ. Не лише «ворожих» західних, а й нікого з радянської преси, навіть з органу ЦК КПСС газети «Правда». Взагалі нікого! Про перший політ людини в космос світ дізнався з повідомлення ТАСС, котре невідомо звідки взялося — повторюся, жодної преси на стартовому майданчику не було взагалі.
- Зйомки підготовки до польоту — це пізніша реконструкція.
Гадаю, всі бачили кадри, як Гагарін сідає в ракету, а потім Корольов по радіозв’язку дає йому команди — про це відео донька Гагаріна Олена розповіла, що ці кадри були вже пізніше відзнятою реконструкцією (дивитися з 1:30).
В принципі, це не доводить, що польоту як такого не було — кадри могли перезняти згодом для красивої картинки, з хорошим освітленням і, можливо, кількома дублями. Тоді виникає питання — а де, власне, оригінальні кадри польоту і передполітної підготовки, хай і погано зняті? Тут виникає дві версії — або їх немає взагалі, або там знято щось таке, що сильно відрізняється від «офіційної версії» і засекречено.
- Гагарін не зробив жодної світлини Землі з космосу.
Це дивно, але у першого космонавта на борту корабля не було ні фото, ні кінокамери — аби зняти Землю з космосу. Це були б перші кадри Землі зі сторони, зроблені людиною — чим не рекорд, які так полюбляли ставити в СССР?! Проте, з якоїсь причини Гагаріну не доручили зробити такі історичні кадри — що доволі дивно.
Якщо навіть уявити, що у Гагаріна не було можливості парити перед ілюмінатором із камерою — радянські конструктори могли б зробити якусь камеру з виносним (дистанційним) управлінням із допомогою спускового тросика — це все одно вважалося б першими кадрами Землі з космосу, відзнятими людиною. Але таких кадрів немає.
- Дивацтва з приземленням.
Приземлявся Юрій Гагарін поза літальним апаратом, спустившись із парашутом, катапультувався на висоті 7 кілометрів. З одного боку, як запевняли радянські джерела — такий спуск набагато безпечніший, оскільки приземлення в апараті на той момент ще не було відпрацьовано, а з другого — сфальсифікувати таке приземлення теж значно легше, бо Гагарін міг просто вистрибнути з літака з парашутом.
До того ж ніхто самого процесу приземлення Гагаріна не знімав і навіть не бачив — Гагарін приземлився поблизу території військової частиги в Саратовській області, і через півтори години до нього дісталися двоє офіцерів, знайшовши Гагаріна серед поля.
- До Гагаріна міг бути «космонавт номер нуль».
Як відомо, до польоту Гагаріна наприкінці п’ятдесятих – початку шістдесятих років було кілька пробних запусків ракет, багато з яких закінчилися невдачею — ракети то вибухали прямо на старті, то розпадалися, злетівши на деяку відстань. Одним із відомих епізодів стала загибель льотчика Лєдовських на випробувальному ракетному полігоні Капустин Яр у 1957 році.
Також є інформація, що у вересні 1960–го внаслідок вибуху ракети-носія загинув космонавт Петро Долгов — вибух стався прямо на стартовому майданчику через те, що відмовила головна ступінь ракети. 4 лютого 1961 року (більш ніж за два місяці до виходу в космос «першої людини») якийсь загадковий радянський «супутник» довго транслював по одному з телеметричних каналів звуки биття людського серця, котре через деякий час змінило свою частоту, а потім і зовсім перестало прослуховуватися — ніхто досі толком не пояснив, що це було…
І ще один дивний випадок стався у квітні 1961-го — в загоні космонавтів загинув льотчик Ільюшин — за офіційною версією він розбився в автокатастрофі. За неофіційною ж версии – загинув під час польоту — вийшов на орбіту, зробив майже повний оберт навколо Землі, але зазнав аварії і загинув під час повернення.
Епілог.
В якості післямови слід сказати про спільну дивну рису дійства під назвою «Польот першої людини в космос» — радянських громадян, та й увесь світ просто поставили перед фактом — Юрій Гагарін злітав у космос, і все. Звчасно про це ніхто не повідомляв — чи то боялися, що щось піде не так (як з космонавтом Ільюшиним), чи то взагалі ніякого польоту не було зовсім…
Флеш Сергей
Коментарs: