• Сьогодні: Вівторок, 5 Липня, 2022
Інфо ПС

ВІН НЕ ПРИЧЕТНИЙ НІ ДО ЧОГО

Один із братів Форсайтів, героїв знаменитої саги Джона Голсуорсі, скаржився на те, що він ні у що не втручається і йому нічого не розповідають. Російський президент Владімір Путін, котрий заявив, що його країна не втручається у справи інших держав, нагадав мені цього британського джентльмена. Схоже, Владіміру Путіну давно вже нічого не розповідають.

Якби розповідали, він ніколи в житті не дозволив би собі подібного висловлювання. Він точно знав би, що його країна грубо втрутилася у внутрішні справи Молдови, захопила у неї частину території, роздала там свої паспорти й досі заважає відновленню територіальної цілісності країни. Він точно знав би, що його країна грубо втрутилася в грузинський конфлікт, відібрала у Грузії частину території і визнала незалежність окупованих нею земель. Він точно знав би, що його країна здійснила напад на Україну, анексувала частину її території – Крим, а на іншій частині встановила режим терору і диверсій. Він точно знав би, що його країна втрутилась у громадянський конфлікт у Сирії, доклалася до знищення мирного населення і збереження при владі людиноненависницького режиму.

Список російських втручань довжелезний і відразний. Протягом останніх 26 років – і за Єльцина, і за Путіна, і за Мєдвєдєва – Росія послідовно підтримує диктаторські режими, що займаються знищенням власних громадян і утиском громадянських свобод. Так було зі Слободаном Мілошевичем у Сербії. Так було із Саддамом Хусейном в Іраці. Так було з Віктором Януковичем в Україні. Так відбувається з режимом Кім Чен Ина у Північній Кореї. З Башаром Асадом в Сирії. З іранськими аятоллами. Задля допомоги своїм союзникам Росія перетворила у справжнісіньке посміховище Раду Безпеки ООН, що з регулятора законності в світі стала беззубою говорильнею. Якщо все це – не втручання, то ЩО тоді втручання?

Звичайно, прихильники Владіміра Путіна заперечать мені, що втручається не він один. Що Сполучені Штати втручались і в колишній Югославії, і в Афганістані, і в Іраку, і в Сирії, і в Лівії. Проте, різниця в тому, що Сполучені Штати цього не заперечують. Жоден із американських президентів не буде говорити, що його країна нікуди не втручається. Тут роками ідуть дискусії про масштаби такого втручання, про його доцільність і процедуру.

А Владімір Путін впевнений, що його країни ніде немає. Йому ніколи ні про що не розповідають.

 

Віталій Портников

Спеціально для Крим.Реалії

Травень05/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України