• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

ХТО ЗМОЖЕ ЇЗДИТИ БЕЗ ВІЗ ТА ЯК НАДОВГО

6 квітня Європарламент проголосував за безвіз для України після дебатів, проведених напередодні. Проте позитивне рішення європарламентарів поки що не означатиме реального втілення його у життя. Безвізу потрібно буде пройти ще одну інстанцію – Раду ЄС.     Але голосування цього рішення Європарламентом затягнулося на рік. Виною цьому стали як багаторівнева система Євросоюзу у затвердженні законодавчих рішень, так і міграційна криза в ЄС. Рішення щодо безвізу для України загальмувалося через необхідність ухвалення Євросоюзом нового механізму припинення безвізових режимів з третіми країнами.

Тепер після проведених на користь України дебатів Європарламент на пленарному засіданні 6 квітня проголосував за безвіз для України. Наступною інстанцією після євродепутатів є Рада ЄС. Для рішення на рівні міністрів Євросоюзу не потрібно згоди усіх, воно приймається кваліфікованою більшістю – “за” мають проголосувати представники 55% країн. Коли Рада ЄС підтвердить рішення парламентарів, воно має бути опубліковано в “Офіційному віснику ЄС” та набути чинності на 21-й день після публікації.

 

Куди можна поїхати без візи

Українці зможуть їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великобританії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас у Єврокомісії запевнили, що українці зможуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії.

Хто зможе їздити без віз та як надовго

Перевагами безвізового режиму зможуть скористатися лише ті українці, які оформлять біометричний паспорт, що відповідає світовим стандартам.

Водночас громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, зможуть спокійно в’їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

Українців без візи пустять до країн Євросоюзу на термін не довший від 90 днів протягом кожного 180-денного періоду.

З метою контролю кількості днів перебування у країні ЄС було створено “шенгенський калькулятор”.

У разі, якщо під час перебування у країні Євросоюзу з’явилася необхідність подовжити візит, необхідно оформити візу.

Мета поїздок без віз

До країн ЄС без віз пускатимуть громадян України, які прямують туди з діловою, туристичною або сімейною метою.

Безвізовий режим не надає українцям право на проживання, працевлаштування та навчання в країнах ЄС. Тож у таких випадках все одно доведеться отримувати спеціальну довгострокову візу.

Необхідні документи для безвізової поїздки

Навіть із біометричним паспортом громадянин України має бути готовим надати прикордонним службам країн ЄС документи, які, зокрема, підтверджують мету візиту та намір повернутися в Україну. Наприклад:

– бронювання готелю;

– лист із запрошенням;

– зворотній квиток;

– виписка з банку про достатню кількість грошей на рахунку;

– поліс медичного страхування;

– поліс страхування цивільної відповідальності власника транспортного засобу (у разі подорожі автомобілем).

Важливо пам’ятати, що прикордонники, які мають право останнього голосу, можуть завернути вас на пункті пропуску або навіть повернути з аеропорту, куди ви вже прилетіли. Причиною може стати відсутність певних паперів із попереднього списку, а також перебування у списку осіб, яким раніше було заборонено в’їзд.

Угоди про малий прикордонний рух

Введення безвізового режиму не вплине на порядок поїздок громадян України, який застосовується в рамках угод про малий прикордонний рух.

Зокрема, угоди про малий прикордонний рух, укладені з Польщею, Угорщиною, Словаччиною та Румунією, будуть застосовуватися й надалі.

ТСН.ua

Повідомляє:Стрий.NET

 

 

 

 

Квітень06/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України