• Сьогодні: Четвер, 30 Червня, 2022
Інфо ПС

ВІДПОВІДЬ КАЧИНСЬКОМУ: ГІТЛЕР СУМУВАВ ЗА ПІЛСУДСЬКИМ, А НЕ ЗА БАНДЕРОЮ!

 

 

Пан Качинський заявив, що “Україну не візьмуть до Європи з Бандерою”.

Не буду повторювати очевидного – іноземці не можуть диктувати нам, як жити в себе вдома і кого вважати героєм.   Так само не буду нагадувати про те, що зверхня позиція Польщі щодо України завжди призводила до поразки самої Польщі і вигідна завжди була Москві.  Натомість давайте відповімо пану Качинському просто – Польщу ж взяли у Європу з Пілсудським, то в чому ж тоді проблема України з Бандерою?

Коротка історична довідка:                                                                                                                                                                          

У 1887 році Юзеф Пілсудський заарештований царською владою, звинувачений у підготовці замаху на Олександра III, засуджений до сибірського заслання. Потяг до атентатів на керівників окупаційного режиму зовсім як у молодого Бандери.

Після повернення із заслання Пілсудський був організатором бойової школи у Кракові. За рапортами начальника Варшавського охоронного відділення (таємної поліції Росії) П. Заварзіна, школа “масово готувала вбивць та грабіжників”. Приблизно так само польська влада трактувала дії Бандери по підготовці озброєного підпілля.

Пілсудський керував бойовими групами, які вчиняли терористичні акти проти окупаційної влади та здійснювали експропріації (грабували банки та державні установи в інтересах визвольної революції ). Зовсім як Бандера та його бойові групи на Західній Україні в 1930-ті.

Під час Першої світової війни воював на чолі польської бригади на боці Німеччини та Австро-Угорщини. Тобто з точки зору Російської імперії та її союзників з Антанти був “колаборантом” і “зрадником”, адже Пілсудський був народжений у окупованій Варшаві та був підданим Російської імперії. Бандера так само грав на протиріччях імперіалістичних держав та використовував їх конфлікти заради створення української держави. Так само воював з окупантами і так само був оголошений ними “зрадником”.

Будучи на чолі Польщі, Пілсудський спочатку війною знищив Західно-Українську Народну Республіку, а потім за спиною українців домовився з більшовиками про новий поділ України. Бандера на чужі землі ніколи не претендував і чужих держав не ділив. Тим більше ніколи не мав жодних угод з Москвою.

У 1926 Пілсудський вчинив державний переворот в Польщі, після чого був встановлений жорсткий авторитарний режим. Були проведені каральні акції проти українців (так звана “пацифікація”) та інших національних груп. Бандеру важко змалювати прихильником ліберальної парламентської демократії, але як бачимо і Пілсудський ним теж аж ніяк не був.

У 1934 році завдяки Пілсудському відбулося підписання угоди з Гітлером, яка була одним з перших дипломатичних успіхів Третього Рейху та давала можливість німцям вільніше почувати себе на інших напрямках своєї політики. На знак особливої поваги Адольф Гітлер особисто був присутнім на похороні Пілсудського у 1935 році. Бандера ніколи угод з Гітлером не підписував, натомість свого часу сидів у нацистському концтаборі.

Андрій Ілленко


                                         

Гітлер на поминальній службі за померлим другом Пілсудським.

Товариством Меморіал імені Василя Стуса було знайдено цікаве фото Гітлера, який сидить на поминальній службі за померлим другом Й. Пілсудським.

Гітлер хотів використати Пілсудського у війні проти СCСР. З останнім військова співпраця вже не була так потрібна Німеччині, як раніше: комуністи вже допомогли вишколити нацистських військових на своїх територіях. Напевно за домовленістю окуповані землі тодішнього СCСР на Сході мали б бути поділені таким чином, щоб до Польщі відійшли б західні землі України та Білорусі.

Однак українофоб й ініціатор репресій проти українців Й. Пілсудський несподівано для Гітлера помер 12.05.1935р. У Берліні з наказу Гітлера було організовано поминальну службу за Пілсудським. Власне на ній на фоні символічної труни, огорнутої польським прапором, видно Адольфа Гітлера.

Це фото дозволяє інакше подивитися на стосунки цих двох одіозних постатей 20 ст. А також зрозуміти чому сучасна Польща так намагається боротися проти символу Бандери і національної пам’яті українців. Поляки часів Пілсудського планували за допомогою Гітлера задовольнити свої окупантські апетити: два імперіалізми знайшли спільну мову. І, приховуючи це, вони сьогодні хочуть за допомогою брехні про Бандеру та УПА суто інформаційно перекласти на них свою співпрацю з Гітлером.
Ось таке цікаве минуле і його сучасне відлуння.

Джерело: Меморіал

Повідомляє: Стрий нет  

Лютий08/ 2017
  • riter Відповісти
    5 років тому

    Це фото дозволяє інакше подивитися на стосунки цих двох одіозних постатей 20 ст.

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України