• Сьогодні: Субота, 4 Липня, 2020
Інфо ПС

28 РОКІВ У КРАЇНІ ВСІ ПРАВООХОРОННІ ІНСТИТУЦІЇ НЕ БУДУВАЛИСЯ ЯК СИСТЕМА ЗАХИСТУ ПРАВ ЛЮДИНИ

Треба, щоб у цій хорошій інституції з цими хорошими правилами і стандартами працювали правильні люди. І в принципі наповнити ці інституції правильними людьми – це надскладне завдання.

З 2 січня запрацював Офіс генпрокурора. Як ви знаєте, ми говорили про те, що Військової прокуратури як підрозділу, в якому проходять службу військові, в Україні не буде. І першим етапом була якраз таки ліквідація Головної військової прокуратури і створення на її базі Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонно-промисловій сферах.

Її структура буде розповсюджуватися на всі територіальні прокуратури по вертикалі і будуть створені відповідні прокуратури регіональні і відповідні місцеві прокуратури спеціалізовані. Це така окрема ієрархія. Вона буде мати достатньо самостійну ієрархічну структуру. Вона курується одним із заступників ГПУ (на сьогодні Віктором Чумаком – ред.) Але в неї є свій керівник, у нього є свої заступники в спеціалізованій прокуратурі. Я думаю, що така структура більш ефективна. Ми скоротили її з майже 180 посад до 58 посад на сьогодні. Тобто вона скорочена майже втричі. Це достатньо серйозне скорочення. Але при тому не втратили ні якості, ні ефективності ні в розслідуванні, ні в якості роботи. Я вважаю, що це серйозна така робота, яка була пророблена вже за останніх 4 місяці.

Тут створений навіть спеціальний департамент для того, щоб це розслідувати. Для розслідування воєнних злочинів і злочинів, вчинених на окупованих територіях, створений спеціальний департамент. І вони там ефективно працюють. Дуже ефективно на сьогодні працюють. Можете подивитися, вчора, позавчора там була підозра громадянам України, які у так званій «ДНР» знущалися над нашими військовими. Все це робиться цим департаментом.

Те, чим я зараз займаюся, напевне, квінтесенція діяльності усіх всіх останніх 7 років. Тому що за великим рахунком отам ми писали теоретично, там ми писали правила, стандарти, процедури, створювалися інституції, і я пройшов певний етап еволюції від того, що хороші інституції, хороші правила, стандарти практично самі будуть працювати. Ні, не виходить. Треба, щоб у цій хорошій інституції з цими хорошими правилами і стандартами працювали правильні люди. І в принципі наповнити ці інституції правильними людьми – це надскладне завдання.

За великим рахунком 28 років в країні всі ці правоохоронні інституції не будувалися як система захисту прав людини, вони не будувалися як система охорони наших прав. Вони будувалися як система тиску на бізнес, як система обслуговування інтересів кланів, олігархів.

 

Віктор ЧУМАК, заступник Генпрокурора

Лютий08/ 2020

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України