• Сьогодні: Понеділок, 6 Липня, 2020
Інфо ПС

15-ТИМІЛЬЙОННІ МІСТА СТАРОДАВНІХ МАЙЯ ІСНУВАЛИ 2 ТИСЯЧІ РОКІВ

Нова тривимірна мапа північної Гватемали, вкритої густими дощовими лісами, показала давній мегалополіс майя, прихований від цікавих очей. Карту була зроблено з допомогою оптичного сканера LiDAR.


На 2000 кв км густих джунглів учені виявили 61 тисячу давніх структур. У мегалополісі Петена є піраміди, палаци, кріпосні стіни, широкі дороги. За оцінками археологів тут проживали 11-15 мільйонів чоловік від 650-го до 800 року н. е.
Вчені стверджують, що древні майя, інженери і математики, осушували заболочені ділянки для землеробства, прокладали канали і будували дороги, з’єднуючи одне місто з іншим.


У цьому величезному конгломераті міст могли жити до 15 мільйонів людей. А висота захисних валів і неприступність стін свідчать, що майя воювали протягом усієї своєї історії.
«Зміцнені структури і широкі дороги доводять, що майя змінювали природній пейзаж у нечуваних масштабах», — говорить Франсіско Естрада-Беллі з Тулейнського університета.

Цивілізація майя процвітала на території сучасної Мексики, Гватемали, Беліза, Сальвадора і Гондураса між 250 і 950 роками нашої ери.
«Завдяки LiDAR нам вдалося вияснити, що тут існувала держава, масштаб якої і щільність населення досі надто недооцінені», — говорить археолог Томас Гаррісон із Колледжу Ітаки.
Найперші відомі поселення майя датуються 1000-м роком до н.е., але більшість міст доколумбової цивілізації були закинуті в 900-х роках нашої ери.

Новости Ю

Жовтень30/ 2018

Коментарs:

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України