• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

14 червня народився Євген Коновалець

thumb_193662_news_mОдин  з ідеологів українського націоналізму народився у Жовківському районі Львівської області.  Полковник армії УНР, перший голова ОУН та голова проводу українських націоналістів.

Із студентських років вів активну громадсько-політичну діяльність, брав участь у боротьбі студентства за український університет у Львові. З 1912 року — секретар львівської філії «Просвіти».   Незабаром став членом Української Національно-Демократичної Партії. У 1913 році  входив до «Тіснішого народного комітету» УНДП, на засіданнях якого галицькі політики обговорювали і приймали рішення з найактуальніших питань українського політичного життя в Австро-Угорщині. Протягом 1920-х років відбулося декілька замахів на Євгена Коновальця. Їх намагалися здійснити різні агенти радянських спецслужб. 1933-го розпочалася реалізація останньої операції з убивства Провідника під кодовою назвою «Ставка», яку розробляли у Москві під особистим наглядом Йосипа Сталіна.  23 травня 1938 року Коновалця вбили у Роттердамі. Вбивство Коновальця виконав Павло Судоплатов (пізніше — керівник розвідувально-диверсійного управління НКВС СРСР). Той передав в кафе готелю вибухівку, замасковану під коробку цукерок з українським орнаментом як подарунок «від друзів». Після того як коробка була перевернута у горизонтальне положення, вона вибухнула.

 

 

Червень14/ 2016

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України