• Сьогодні: Середа, 6 Липня, 2022
Інфо ПС

12 ПРИЧИН ВІДВІДАТИ СТРИЙ

Так сталося, що Стрий став моїм новим домом. Сюди я приїхала з півночі. Мої друзі звідти досі не знають, як відміняти слово «Стрий» і вставляють його в речення як незмінюване. Скажімо: «Настю, як тобі там живеться в Стрий?». Тато хвилювався, що підніметься ріка, усе затопить, і я загину в повені. Зрештою, до приїзду сюди я знала про Стрий дві речі: що тут насправді крута річка – це раз, що це біля Львова – два. І цього було досить, щоб одного разу приїхати сюди для початку нового життя.

Отож, чому Стрий – ідеальне місто для початку:

 1. Стрий – це невелике місто, де на березі однойменної ріки живе близько 60-70 тис. людей. З цього випливає наступне: у місті є все необхідне для життя: від естетичної насолоди і гармонізації душі – природа, архітектура, площі з костелами, органні концерти, зрештою, нічні клуби, мистецьке кафе – до магазинів і необхідних бюрократичних установ.

І додатковий плюс маленького міста – доброзичливі люди (перевірено!).

 1. По-друге, ефект природи. Можна бігати до річки, вздовж річки, купатися в ній, бути в лісі, стояти на залізничному мості, дивитися звідти на річку, рибалити, шукати гриби, ходити лісом, збирати сливи, яблука та аличу, лазити по горіхи. Стрічати схід сонця і проводжати його. Є різні пляжі, у тому числі з галькою, а на гальці можна малювати смайлики і відчувати себе серед них в гарній компанії, поки не знайшов друзів серед стриян.

 2. Стрий – це гарний старт, тому що місто знаходиться на перетині трас до всіх українських меккових міст: до Львова 67 км (півтори години і 10 грн.), до Франківська – 100 км. До Дрогобича – 40 хвилин. До Карпат – 2 години. До Чернівців – ніч. До кордону – 5 годин. До Києва – прямим потягом одну ніч. Місто вільного вибору.

 3. Стрий – це здорове місто. Тут п’ють моршинську воду (до Моршина – 20 хвилин їхати), а відпочивають у вже згаданих і викоханих Карпатах та Трускавці. Тут є футбольна команда і сучасний стадіон, чим користуються стрияни та стриянки: другі, щоб бути красивими, перші – сильними.

 4. У місті є на що подивитися з огляду містобудування та архітектури. Центр насправді гарний – вулиці Шевченка, Хмельницького, Франка – з костелами (XV i XIX ст.), Мадоннами, балкончиками і квітами, старовинними фешенебельними фасадами, завулками та вуличками, песиками у вікнах і плющами на дверях. Блакитний Будинок культури, мощені вулиці, старовинні фасади – західне місто в усій своїй красі.

 5. Є певні свої колоритні приколи. Трунарню в народі прозвали «Холодні ноги». Пам’ятник Лесі-Франку-Шевченку, де стрічаються стрияни, – «Три святі».

 6. Спеціально для філологів і зацікавлених: можна вповні насолодитися галицькою говіркою. «Важай, бо кропива». «Давай нурка» (плавай уже!). І ці прекрасні «пані», «кохана» і т. д.

 7. Мерседеси з відкритим дахом, BMW – їх у Стрию повно. Як і респектабельних будинків та дорогих магазинів. Словом, стимул для саморозвитку вас не покине.

 8. Це духовне місто. Католицький костел, греко-католицькі церкви, православний храм. Музеї-садиби – родини Бандерів, Ольги Бачинської, Остапа та Нестора Нижанківських, музеї – бджільництва, краєзнавства («Верховина»), реставрована тюрма – меморіальний комплекс «Борцям за волю України». Що приємно – до всього можна дістатися пішки, в ідеалі – позичити у когось ровера або взяти напрокат: така послуга теж у Стрию є.

 9. Стрий – це спокійне місто, де ви можете перепочити, набратися сил для нових звершень. Тут немає метушні (якщо ви не на базарі, звісно). Можна навіть гуляти вночі. Вночі! І це безпечно.

 10. Тут маса магазинів дешевого одягу, базарчиків із домашньою городиною, грибочками, молоком – у цьому місті реально вижити, не витрачаючи багато коштів. Ще одна причина, щоб назвати Стрий хорошим містом для старту.

 11. І ще одне. Поруч із почуттям незалежності часто ходить самотність. Але не в Стрию. Бо! Усі ваші друзі, почувши новину, що ви живете під Львовом, обов’язково скористаються нагодою у вас погостювати. Але! Вам вирішувати, кому говорити про ваші нові початки.

Тому Стрий – ідеальне місто для змін.

 

Анастасія Сєрікова

Лютий18/ 2017

Ваша email адреса не публікується. Поля, обов'язкові для заповнення, позначені *

Ви можете використовувати такі HTML теги та атрибути: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Звернення єпископів УГКЦ до представників органів державної влади, політикуму та громадянського суспільства України